sutra stiže
Umag
Očekujemo doći do pete prvenstvene
pobjede, najavio je trener Mečić

U sedmom kolu Paket 24 Vašarević i Marko Vignjević s po Pauzu u prvenstvu iskoristit će za treninge, ali i odigravanje prijateljske utakmice
Premijer rukometne lige pet postignutih pogodaka, dok
Hrvatske jedino pravo iznena- su kod Poreča po osam pogodaka U subotu
đenje priredili su rukometaši postigli Filipović i Moslavac. Na
Umaga, koji su slavili na gosto- tablici je Spačva, unatoč ovom
vanju u Bjelovaru protiv favo- porazu, zadržala četvrto mjesto,
riziranih domaćina. Svi ostali s bodom više upravo od Poreča.
domaćini, odnosno favoriti, U osmom kolu, u subotu 16.
su stvorili razliku koja im je promptno reagiralo i angažiralo
omogućila mirnu igru u drugom Danila Raovića iz Bačke Palanke.
dijelu susreta, odnosno na odmor O utakmici u Poreču, novom
se otišlo sa šest pogodaka razlike pojačanju te o sutrašnjoj utakmici
za Poreč, 18:12. Domaći trener protiv Umaga Josip Mečić, trener
tako je mogao rotirati sve ras- rukometaša Spačve, kaže kako
položive snage i pri tome još u Poreču nisu odigrali dobru
uvijek držati visoki ritam igre, utakmicu, pogotovo u obrani, i
a na rezultatu se to nije osjetilo. domaćin ih je zasluženo pobijedio.

7 2 0 5 -11 4 četiri pojačanja, kazao je trener Vinkovčana Davor Mladina

7 1 1 5 -15 3 Vinkovačka Cibalia doživjela nilo. Ponovo je Cibalia odigrala i neiskusna momčad te su nam
još jedan prvenstveni poraz. loše u obrani, a kada se tako igra potrebna pojačanja. Vjerujem
Ovaj poraz najgori je mogući, i prvi greške protivniku nije teško kako će se klub konačno i finan-
jer dogodio se kod Kustošije, poentirati. Kada se ovome doda da cijski stabilizirati te da ćemo se
posljednjeplasirane momčadi je najbolji strijelac Cibalije Mate za drugi dio sezone pojačati s
prvenstva koja je s ova tri boda Bajić u 28. minuti morao u svla- tri do četiri kvalitetna i iskusna
na tablici prestigla upravo čionicu zbog ozljede, a sudac igrača kako bi izbjegli borbu za
Cibaliju. Domaći su poveli nije svirao niti prekršaj, onda
krajem prvog dijela, da bi svoju je slika poraza potpuna. Do ove ostanak.” rekao je Mladina. U
nadmoć dva puta potvrdili i u utakmice Kustošija je postigla prvenstvu slijedi stanka zbog
nastavku, a za konačnih 3:0. samo šest golova, a Cibaliji je nastupa hrvatske nogometne
uspjela “utrpati” tri, premda nisu reprezentacije sutra na riječkoj
Željko Komljenović nešto blistali u igri. Trener Davor Rujevici protiv Slovačke i riječ je
zeljko.komljenovic@novosti.hr Mladina kaže kao je ovo jedna o posljednjem kvalifikacijskom
od najlošijih odigranih utakmica susretu u skupini E za odlazak na
Na jako nakvašenom terenu njegove momčadi u dosadaš- Euro 2020. godine. Stručni stožer
Vinkovčani se nisu znali snaći i njem dijelu prvenstva. “Mislim Cibalije ovu stanku i vrijeme do
u jako teškim uvjetima za igru, da su moji igrači čak i s previše prvenstvene utakmice 14. kola
a momčad Cibalije u susret je želje i agresivnosti ušli u ovu kada u Vinkovce dolazi momčad
ušla jako nervozno što se vidjelo utakmicu i da su u toj želji izgorili, Hrvatskog dragovoljca iskoristit će
po prekršajima koje su pravili i a nisam baš zadovoljan kriterijem za redovne treninge, ali i odigra-
već nakon 20-tak minuta imali suđenja.”, rekao je strateg Vinkov- vanje prijateljske utakmice. Tako
tri žuta kartona što je stvaralo čana dodavši da je poznato kako će sutra, u subotu 16. studenoga,
dodatnu nervozu zbog moguć- je Druga liga vrlo izjednačena i s početkom u 13 sati i 30 minuta
nosti dobivanja i drugog isklju- kako nekoliko kvalitetnijih igrača na svom terenu odigrati prijatelj-
čujućeg, što se na kraju i obisti- mogu činiti razliku. “Mlada smo sku utakmicu protiv nogometaša