Page 26 - Vinkovački list - 15. studeni 2019.
P. 26
SPORT PETAK 15.11.2019.

Treća HNL - istok U 6. kolu otvorene karate lige u Osijeku vinkovački karatisti osvojili 79 odličja

Marsonia i dalje bez poraza KK „Vinkovci“ ponovno najbolji

Marsonia je pobjedom u županijskom derbiju učvrstila prvu poziciju. Na ovom natjecanju ukupno
Momčad Vukovara 1991 poražena je na gostovanju u Đakovu, Bedem u je nastupilo 286 natjecatelja iz
Oriovcu, Graničar u Belišću, a bez pobjednika u Čepinu i Vukovaru.Ž.K. 16 klubova naše regije. Karate

konkurenciji, Nika Đijan u kate- do 76 kg. Svojim nastupima u
Rezultati 13. kola Parovi 14. kola: 16. i 17. 11. 2019 goriji juniorke preko 59 kg i Luka borbama pojedinačno u kategori- 6-5 kyu zlatno odličje osvojila je
Čepin 1:1 Zrinski Zrinski – Graničar Slaviček u kategoriji mlađi kadeti ji učenika do 46 kg zlatno odličje Elena Marunček. U kategoriji
Đakovo-Croatia 5:0 Vukovar 1991 Vihor – Belišće do 41 kg. Ivan Jurić najbolji je bio osvojio je Ivano Vukojević koji je kate ekipno učenice kata tima u
NAŠK 1:0 Kutjevo u uzrastu učenici do 30 kg, a Lucija u finalnoj borbi pobijedio svog sastavu Elena Marunček, Marija
Oriolik 3:1 Bedem Marsonia – Vuteks-Sloga Slaviček među učenicima do 32 brata Roberta, koji je na taj način Cindrić i Antea Kraljević osvojile
Slavonija 2:1 Slavija Slavija – Sloga kg, baš kao i Lucija Martinović, osvojio srebrno odličje. su srebrno odličje, dok je u katego-
Sloga 0:1 Marsonia ali u nešto većoj kategoriji, do 44
Vuteks-Sloga 2:2 Vihor Bedem – Slavonija kg. Prvo mjesto osvojio je i Jakov Nastupivši u katama pojedinač- riji kate ekipno mlađe kadetkinje
Belišće 2:1 Graničar Kutjevo – Oriolik Šebalj u uzrastu mlađih učenika no u kategoriji cicibana 6-7 kyu kata tim u istom sastavu osvojio
Vukovar 1991 – NAŠK preko 38 kg. U Osijeku je nastupilo Šimun Škripač također je osvojio zlatno odličje.
Čepin – Đakovo-Croatia i 19 natjecatelja Športskog karate zlatno odličje. Nadalje, zlato je
kluba „ICTUS Vinkovci“, koji su osvojio i Mathias Crčić-Kurtanjek U kategoriji kate ekipno, kao
Međužupanijska nogometna liga Osijek-Vinkovci tom prilikom osvojili ukupno 29 nastupivši u katama pojedinač- kata tim nastupili su Šimun
odličja i to 11 zlatnih, 10 srebrnih no u kategoriji cicibana 9-8 kyu. Škripač, Mathias Crčić-Kurta-
Slavonac uspješan u Dardi i 8 brončanih medalja, što je bilo Nastupivši u katama pojedinačno njek i Petar Jozić, koji su odličnim
dovoljno za ukupno treće mjesto. u kategoriji mlađih seniora Mihael izvedbama, iako im je ovo bio prvi
Valpovka je u derbiju kola pobijedila vinkovački Dilj i zadržala lidersku Nastupima u borbama pojedi- Cvilinder osvojio je srebrno izlazak na natjecanje, osvojili
poziciju, a s istim brojem bodova prati je Radnički koji je slavio u Otoku. načno Milan Ćujo je u kategori- odličje, dok je u kategoriji seniora zlatno odličje.
Slavonac je pobijedio u Dardi, a Radnički je bio bolji od Borinaca.Ž.K. Mihael osvojio zlatno odličje.
11. Borac KV
12. Torpedo 12 5 5 2 19:14 20 Natjecatelji JK Vinkovci i Olimp sudjelovali na turnirima u Mostaru i Jastrebarskom

proteklog su vikenda nastupili Hrvatske, Slovenije, Bosne i Her-
12 2 2 8 15:30 8 na Borsa Open, Mostar, među- cegovine, Mađarske i Rumunjske.
narodnom judo turniru koji Sa 16 natjecatelja nastupio je i JK
12 2 2 8 11:27 8 je okupio 1100 natjecatelja „Olimp“ Vinkovci. Osvojili su 8
uzrasta od U11 do U18. Nisu se medalja. Srebrno odličje osvojili
Rezultati 12. kola Parovi 13. kola: 16. i 17. 11. 2019. okitili medaljama, ali su skupili su Matej Markota u uzrastu do 8 su još i Ivan Juriša i Tena Horva-
Mladost 3:0 Zrinski Dilj – Mladost veliko iskustvo boreći se sa godina i Lorena Bičanić u uzrastu tović koji su ovaj put ostali bez
Borac (B) 3:0 Višnjevac judokama iz 28 zemalja gdje do 10 godina. Brončana odličja u plasmana. Na nedavno održanom
Olimpija 0:3 Borac (KV) Torpedo – Valpovka je u pojednim kategorijam bilo uzrastu do 8 godina osvojili su 14. međunarodnom memorijalu
Otok 1:2 Radnički (M) Borinci – Šokadija i po 34 natjecatelja. Najbolji Filip Markota, Mato Vukovac i Josipa Potneka u Osijeku, članovi
Darda 0:2 Slavonac /K/ Slavonac /K/ - Radnički /Ž/ rezultat 5. mjesto osvojila je Borna Petričević, u uzrastu do JK „Olimp“ Vinkovci osvojili su 6
Radnički /Ž/ 2:0 Borinci Radnički (M) – Darda Magdalena Bliml u uzrastu 10 godina Ida Knežević i Josip odličja. Zlatno odličje osvojio je
Šokadija 6:0 Torpedo Borac (KV) – Otok do 15 godina -57 kg. Još su se Bošnjak, a do 12 godina Mateo Tomislav Beslemović, a brončano
Višnjevac – Olimpija natjecali Andrija Bliml, David Kruščić. Zvonimir Beslemo- Zvonimir Beslemović, Mateo
Valpovka 3:1 Dilj Zrinski - Borac (B) Bobovec, Josip Ramljak, Stiv vić, Ema Markota i Ivano Rapić Kruščić, Ema Markota, Lorena
Tomić i Diana Pavlović. su osvojili peto mjesto, a Nika Bičanić i Matej Markota. Ž.K.
Druga ŽNL – Nogometno središte Vinkovci Potesak, Ivano Medaković i Tin
Na 20. Kupu Jaska održanom Hodak sedmo mjesto. Nastupili
Novi bodovi za Nosteriju u Jastrebarskom nastupilo je

Nakon pobjeda vodećih prednost u odnosu na trećeplasiranu
momčad narasla je na osjetnih osam i devet bodova, tako da ćemo
do kraja gledati tko će imati više uspjeha u prikupljanju bodova.Ž.K.

Klub Kolo Pob. Ner. Por. Gol razl. Bod. Na plenumu klubova 2.HMNL dogovoren početak i sustav natjecanja za mlađe kategorije
7. Slavonac
8. Borac 12 7 2 3 34:23 23 Na nedavno održanom za kvalitetnije natjecanje, tako će kadetsko prvenstvo početi
9. Šokadija plenumu klubova II. HMNL bilo nažalost nije bilo za kadete. Devet puno kasnije, tek 11. siječnja 2020.
10. Mladost P 12 7 2 3 29:21 23 je govora o natjecanju mladeži, a kadetskih ekipa će nastupati u ovo- S obzirom na osam kola, ekipa koja
11. Sloga osam predstavnika klubova dogo- sezonskom prvenstvu, a sustav je planira put državne završnice
12. Vinkovci 12 6 2 4 28:23 20 vorili su početak i sustav natjeca- ostao isti kao i dosad. Jednokruž- neće imati pravo na kiks. Dvije
13. Lovor nja za kadete i juniore. U kategoriji no prvenstvo bez play off-a. Tako najbolje ekipe iz svake kategori-
14. Zrinski 12 5 0 7 20:28 15 juniora prijavljeno je 13 ekipa što je nastavit će svoj put na državnoj
svakoj ekipi donosi 12 utakmica završnici prvenstva Hrvatske koje
12 4 2 6 23:22 14 u prvenstvu. Jedna od novina je je na rasporedu u travnju iduće
uvođenje play off sustava. Tako godine. Juniori će igrati od 14.4.
12 4 2 6 21:25 14 će četiri najbolje ekipe nakon 13 do 16.4.2020., a kadeti od 17. 4.
kola igrati play off za prolazak u do 19. 4.2020. Domaćin završnice
12 4 1 7 18:28 13 državnu završnicu. Play off sustav još nije poznat. Prvo kolo juniora
se igra na jednu utakmicu i u Aureliji donosi i prvu domaću
12 3 1 8 14:37 10 polufinalu i u finalu. Uvođenjem utakmicu. U goste im dolazi
takvog sustava juniorsko natjeca- Unitas. Kadeti, upravo suprotno,
12 3 1 8 13:36 10 nje će krenuti već 30. studenoga, prvo kolo otvaraju u gostima,