16 C
Srijeda, 8. svibnja 2024.

Novo postolje za najboljeg hrvatskog skijaša

Siječanj je, uz rukomet, rezerviran za zimske sportove, a ovih dana posebno nas oduševljava najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić koji je ponovio jučerašnji rezultat u švicarskom Adelbodenu i doskijao do odličnog drugog mjesta u veleslalomu.

Zubčić je nakon prve vožnje bio na petom mjestu, a u drugom se laufu „bacio na glavu“ i uz malo sreće došao do svog četvrtog postolja ove sezone.

Najbrži na današnjoj utrci bio je fenomenalni Francuz Alexis Pinturault koji je još jednom pokazao da je u nikad boljoj formi. Imao je za 1.26 sekundi bolje vrijeme od našeg skijaša i drugi put u dva dana osvojio 100 bodova u veleslalomu. Prvu utrku obilježio je težak pad Amerikanca Tommyja Forda koji je završio u zaštitnoj ogradi malo prije cilja, a utka je zbog tog pada bila zaustavljena na pola sata. Sutra je na popularnom švicarskom skijalištu na rasporedu tehnička disciplina, slalom, u kojoj će Filip, a i ostali naši skijaši, pokušati doći do novih bodova u Svjetskom kupu.