16 C
Subota, 20. travnja 2024.

Odbojkašice u derbiju ostale bez prvog mjesta

Pretposljednje kolo Prve B odbojkaške lige – Istok donijelo je dvoboj najboljih ekipa – Ženski odbojkaški klub Vinkovci i Đakovo.

Đakovčanke su i u drugom ovosezonskom ogledu bile uspješnije te su upisale pobjedu rezultatom 3:2. Derbi je ponudio ono što se od njega moglo i očekivati, neizvjesnu utakmicu do samog kraja. Prvi set je otišao na stranu domaćih rezultatom 25:15, da bi u drugom Vinkovčanke odmah uzvratile s 25:16. Igračice Stipe Tomića gube treći set rezultatom 25:19, no uspjele su dvoboj odvesti u peti odlučujući kada su uzele četvrti s 25:20. ŽOK Đakovo trijumfirao je rezultatom 18:16 i tako zasjeo na vrh tablice.

Vinkovčankama, uz posljednje kolo, ostaje odgođeni susret protiv OK Linga te ukoliko obje utakmice pobjede s 3:0 u setovima osvojit će naslov prvakinja Prve B lige – Istok.