21 C
Nedjelja, 26. svibnja 2024.

Odličan košarkaški vikend: seniori nadigrali Gardun, pobjede mlađih kategorija

Košarkaški klub Vinkovci u devetom kolu Druge lige – Istok snage je odmjerio protiv Košarkaškog kluba Gardun. Naši predstavnici upisali su novu pobjedu, a rezultat je glasio 94:66. Osim seniora, uspješan vikend imale su i mlađe kategorije.

Od samog početka susreta Vinkovačni su bili dominantni, a već nakon kraja prve četvrtine rezultat je glasio 28:8. U drugih deset minuta gosti su se pribrali, a u ovom dijelu slavili su s 24:22, ali klub iz našeg grada na predah između dva poluvremena je otišao s prednošću 50:32. U posljednje dvije četvrtine Vinkovčani su slavili s 28:19 i 16:15, a upravo je to omogućilo pobjedu od velikih 28 razlike.

Napad domaćeg sastava predvodio je Kristijan Senčić s 24 ubačaja, upola manje koševa postigao je Adam Vuić, a po 12 poena na svom kontu imali su Petar Vujeva i Ante Papac. Fran Carević bio je najrazigraniji kod gostujuće momčadi s 22 ubačaja, dok je 14 imao Luka Mrvelj.

Osim seniora, uspješni su bili pripadnici mlađih kategorija. Kadeti su sa 79:45 porazili KK Brod, pretkadeti su nadigrali KK Vrijednosnice Osijek rezultatom 67:47, dok su dječaci bili bolji od KK Krolo s 37:20.

U sljedećem kolu seniori će gostovati kod KK Đakovo, koji je trenutno prvi s osam pobjeda iz istog broja odigranih susreta, a susret je na rasporedu u subotu u 16 sati.