15 C
Utorak, 7. svibnja 2024.

Odličan rezultat Ivane Purkić u Parizu

Pariz je bio četvrta postaja World Para Athletics Grand Prix mitinga, a Atletski klub osoba s invaliditetom imao je svog predstavnika.

Radi se o Ivani Purkić koja je na Charlety stadionu, koji je ugostio paraateltičare iz 57 zemalja svijeta, nastupila u bacanju diska kategorije F38. Miting je trajao dva dana (četvrtak i petak), a program diska održao se drugog dana natjecanja.

Ivana je u konkurenciji 14 bacačica zauzela izvrsno 9. mjesto s hicem od 20,87 metara, dok je zlatno odličje osvojila je Rosa Carolina Castro Castro . Istaknimo kako je Purkić u Parizu bila jedina Hrvatska predstavnica u disciplini bacanja diska.

Pariz će ujedno biti domaćin Svjetskog Prvenstva za paraatletičare 2023. godine te Paraolimpijskih igra koje će se održati godinu kasnije.