21.3 C
Petak, 26. srpnja 2024.

Odluka o prvaku u zadnjem kolu, gostujuća pobjeda Bedema

Vrlo zanimljivo 33. prvenstveno kolo 3. HNL Istok odigrano je tijekom vikenda. Odigrane su sve utakmice predviđene za ovu rundu, a ukupno je zabijeno 34 pogotka, odnosno u prosjeku 3,7 po utakmici.

HNK Vukovar 1991 ugostio je momčad NK Graničar iz Županje. Vukovarci nisu uspjeli doći do željena tri boda te su remizirali protiv Županjaca rezultatom 1:1. Domaći su poveli pogotkom Josipa Barišića u 37. minuti susreta, no gosti ipak dolaze do boda sredinom drugog dijela kada konačni rezultat postavlja Josip Lotar preciznom realizacijom kaznenog udarca.

Vjerojatno nas je sputala važnost utakmice te danas nismo bili dovoljno dobri. To je sve što bi rekao o današnjoj utakmici. Srećom, ovaj kiks nas nije skupo koštao u borbi za naslov”, zaključio je Miroslav Bojko, trener HNK Vukovar 1991.

Remi Vukovara nije iskoristio drugoplasirani NK Zrinski iz Jurjevca, koji je u subotu u Oriovcu također remizirao protiv NK Oriolik rezultatom 2:2. Luiz Correa Moises doveo je početkom drugog poluvremena Jurjevčane u vodstvo, međutim Luka Đerek poravnava rezultat. Potpuni preokret u 86. minuti donosi Robert Stahović te se u tim trenucima činilo kako će nogometaši Zrinskog doživjeti drugi uzastopni poraz. Međutim, duboko u sudačkoj nadoknadi siguran s 11 metara bio je Miran Horvat te postavlja konačnih 2:2.

Čestitam svojim dečkima, u ovoj teškoj utakmici pokazali smo da nikad ne odustajemo. Naš glavni cilj ranije smo ostvarili, a u zadnjem kolu idemo uživati bez ikakvog pritiska. Cijeli Jurjevac zaslužio je svjedočiti povijesnoj utakmici, stoga pozivam sve gledatelje da dođu i uživaju u prazniku nogometa. Orioliku želim sve najbolje u budućnosti te im također čestitam na odigranoj današnjoj utakmici”, rekao je Josip Milardović, trener NK Zrinski Jurjevac.

NK Bedem iz Ivankova upisao je drugu uzastopnu pobjedu te se trenutno nalazi na 7. mjestu prvenstvene ljestvice. U ovom kolu Ivankovčani su gostovali u Gornjoj Vrbi protiv NK Omladinac te su zahvaljujući pogotku Edija Kopfa upisali minimalnu 0:1 pobjedu.

Ovo je bila utakmica u koju smo došli uživati s pomlađenim sastavom te smo na kraju upisali pobjedu. Omladincu želim puno sreće u nastavku prvenstva”, kratko je prokomentirao Stjepan Kvesić, trener NK Bedem.

Poslasticu kola odigrali su NK Belišće i NK Kutjevo, a domaćin je upisao 5:3 pobjedu. NK Marsonia nastavila je s odličnim igrama u proljetnom dijelu sezone te su na domaćem terenu slavili protiv NK Sloga iz Nove Gradiške rezultatom 3:1, a NK Croatia iz Đakova upisao je 2:0 pobjedu protiv NK Čepin.

Idućeg vikenda igra se posljednje kolo prvenstva, a u njemu neće nedostajati neizvjesnosti. U direktnoj utakmici za prvaka lige sastat će se NK Zrinski iz Jurjevac i HNK Vukovar 1991. U utakmicu sezone Vukovarci ulaze s bodom prednosti, tako da će im za naslov prvaka biti dovoljan i neriješeni ishod.