Utorak, 19. ožujka 2024.

Osam medalja za PK Orion

Josipa Haluška
josipa.haluska@novosti.hr

U Somboru je proteklog vikenda održano plivačko natjecanje „Polet kup“ koji je okupio oko 200 natjecatelja iz 17 klubova iz BiH, Srbije, Mađarske, Sjeverne Makedonije i Hrvatske. Među njima je bilo i 14 natjecatelja Plivačkog kluba Orion.

Vinkovčani su osvojili ukupno osam medalja: 3 zlata, 3 srebra i 2 bronce. Nikola Ćaleta ostvario je i najbolji rezultat natjecanja u disciplini 50m slobodno s dobivenih 575 bodova prema FINA ljestvici. Nikola je ujedno i osvajač dviju zlatnih medalja na 50m slobodno i 200m delfin. Treću zlatnu medalju osvojio je Dorian Vugrek na 100m leđno. Dva srebra osvojila je Laura Matić na 200m prsno i 100m mješovito, a osvajač srebra bio je i Marin Svilar na 100m prsno. Dorian Vugrek osvojio je i broncu na 50m leđno.

Ove medalje osvojene su u apsolutnoj kategoriji i u izborenim finalnim utrkama, dok je Tena Šumanovac u kategoriji djevojčica od 13 i 14 godina doplivala do bronce na 100m delfin. Važno je spomenuti i da su se u poslijepodnevnom dijelu plivale polufinalne i finalne trke u 50metarskim disciplinama i finalne trke u ostalim disciplinama, tako da su naši sprinteri imali vrlo zahtjevan dan gdje su 50m metarske discipline morali plivati po čak tri puta, uz ostale discipline koje su plivali.

Ostvareni rezultati dobar su pokazatelj trenutne kondicijske spreme za skorašnje Ekipno C Prvenstvo Hrvatske koje će biti održano za dva tjedna u Vukovaru.