19 C
Četvrtak, 2. svibnja 2024.

Osmi Memorijalni turnir „Tomislav Mihin i Tomislav Bartulović” pripao momčadi HNK Vukovar 1991

Josipa Haluška
josipa.haluska@novosti.hr

U vikendu iza nas na stadionu NK Dilj odigran je osmi po redu Memorijalni turnir „Tomislav Mihin i Tomislav Bartulović”. Tradicionalni je to turnir koji se u organizaciji Dilja igra u spomen i sjećanje na prerano preminule Vinkovčane i igrače spomenutog kluba, a ove godine pobjeda je otišla u ruke momčadi iz Vukovara.

Uz domaću momčad Dilj, ovogodišnji sudionici turnira bili su i HNK Vukovar 1991, NK Graničar Županja te NK Otok.Turnir je službeno započeo u subotu 31. srpnja u 17 sati utakmicom međužupanijskih ligaša Dilja i Otoka, nakon čega je uslijedilo i svečano otvaranje turnira, a u 19 sati toga dana snage su odmjerili HNK Vukovar 1991 i NK Graničar.

U utakmici za treće mjesto koja je na rasporedu bila u nedjelju u 16,30 susreli su se Graničar iz Županje i Otok. Po završetku utakmice s broncom u rukama slavili su Otočani i to s minimalnom prednosti od 1:0.

U velikom finalu brojni gledatelji svjedočili su napetom srazu Dilja i Vukovara. Prvo poluvrijeme prošlo je bez golova, golmani su uspješno obranili svoje mreže od ukupno četiri udarca u okvir, pa se na stanku otišlo s mišlju kako se u nastavku utakmice mora nešto promijeniti. Tako je i bilo, a malo više promjene u svoju igru unijeli su Vukovarci koji su u nastavku utakmice pokazali više znanja i spretnosti. Njihova dominacija počela je u 62. minuti kada za 0:1 zabija Brayan Padilla, Valentin Jara za 2:0 zabija u 81., dok je minutu poslije konačnih 3:0 postavio Ivan Radošević.

Nakon finala održana je dodjela nagrada i priznanja klubovima i najboljim pojedincima turnira. Najboljim vratarem proglašen je Ivan Marjanović (HNK Vukovar), najbolji strijelac je Josip Barišić (HNK Vukovar), dok je titulu najboljeg igrača zaslužio Blaž Tustonjić (HNK Vukovar). Pobjedom u finalnoj utakmici nogometaši HNK Vukovara 1991 osvojili su 8. Memorijalni Diljev turnir, a uz trofej, potpuno zasluženo su odnijeli i sve pojedinačne nagrade.

Podsjetimo, prošlogodišnji pobjednik memorijalnog turnira bila je momčad Borinaca koja je u finalu svladala Slavonac iz Gradišta.