Subota, 20. travnja 2024.

Osmom pobjedom u nizu vinkovačke odbojkašice utvrdile prvo mjesto na tablici

Josipa Haluška
josipa.haluska@novosti.hr

Novom pobjedom odbojkašice Vinkovaca utvrdile su svoje prvo mjesto u Prvoj B Hrvatskoj odbojkaškoj ligi, skupine Istok. U 18. kolu odigranom na parketu vinkovačke gimnazije “pale” su odbojkašice Odbojkaškog kluba Valpovka.

Osma pobjeda u nizu igračicama Stipe Tomića donijela je ukupno 50 bodova na prvenstvenoj tablici i čvrsto prvo mjesto. Danas su ugostile odbojkašice iz Valpova i već rutinski upisale pobjedu od 3:0. Iako su gošće u posljednjem setu uspjele doći do 22 poena, prva dva seta nešto uvjerljivije su otišle u korist Vinkovčanki koje su ih završile rezultatom 25:19, odnosno 25:16.

Apsolutna dominacija naših Vinkovčanki, kako ovom utakmicom, tako i cijelom sezonom u kojoj broje tek jedan poraz i 17 pobjeda. Od početka natjecanja izgubile su samo šest setova, dok je 51 otišao u njihovu korist. Današnjom pobjedom dodatno su učvrstile svoj status, a za petama su im ŽOK Ferivi Višnjevac i OK Đakovo s 46 bodova.

U sljedećem kolu ŽOK Vinkovci gostuje kod odbojkašica iz Belišća koje se trenutno nalaze na sedmom mjestu. U posljednjem susretu s djevojkama iz Belišća Vinkovčanke su pobijedile rezultatom 3:2 u setovima.