13 C
Petak, 3. svibnja 2024.

Otok bolji od Borinaca, poraz Hašk Sokola, Dilj i Zrinski podijelili bodove

Tijekom vikenda odigrano je 26. prvenstveno kolo u Međužupanijskoj nogometnoj ligi Osijek-Vinkovci. Otok je na domaćem terenu svladao Borince, Višnjevac je odnio bodove iz Starih Jankovaca, a Dilj i Zrinski remizirali su u Vinkovcima.

Otočani su u subotu pred svojom publikom ugostili Borince, a pobjeda je pripala domaćinu rezultatom 2:1. Na prvi pogodak nije se dugo čekalo, igrala se 5. minuta kada je Zoran Šer pogodio za vodstvo Otoka. Ipak, Jarminčani su se u utakmicu vratili točno deset minuta kasnije zahvaljujući golu Mihaela Dumbovečaka. Međutim, za vrlo važne bodove u borbi za ostanak poentirao je Ilyes Siby u 45. minuti dvoboja, tako da su Otočani stigli do nove pobjede ovoga proljeća.

U Starim Jankovcima snage su odmjerili Hašk Sokol i Višnjevac. Po jedan gol u svakom poluvremenu bio je dovoljan za slavlje gostujućeg sastava. Najprije je u smiraju prvog dijela u 45. minuti Višnjevčane u vodstvo doveo Marin Petrović, a isti je igrač u 56. minuti postigao svoj drugi zgoditak i samim time postavio konačni rezultat subotnje utakmice.

Sutradan je Dilj pokušao izaći iz rezultatske krize protiv Zrinskog iz Bošnjaka. U tom naumu crjepari su dobro krenuli, a u 36. minuti prvog dijela Marko Martinković zabio je za vodstvo. Do poravnanja Zrinski dolazi već pet minuta kasnije preko Filipa Babogredca. Do kraja poluvremena, ali i susreta, rezultat se nije mijenjao, tako da su se oba sastava morala zadovoljiti s jednim osvojenim bodom.

Od ostalih rezultata važno je napomenuti kako je vodeći Vardarac pobjedom uspio prebroditi teško gostovanje u Babinoj Gredi (1:2), soljasnka Slavonija s minimalnih je 1:0 porazila štitarsku Slogu, a najzanimljivija utakmica kola odigrana je u Satnici Đakovačkoj, gdje je Mladost s 3:2 bila bolja od gostujućeg županjskog Radničkog.

U sljedećem, 27. kolu, Otok će tražiti bodove na vrlo neugodnom gostovanju u Dalju, Dilj će pokušati do pobjede doći u Štitaru, dok će zanimljiv susret u Jarmini odigrati Borinci i Hašk Sokol. Do kraja prvenstva ostalo je još osam kola, a trenutno prvoplasirani Vardarac ima bod prednosti u odnosu na prvog pratitelja Dardu.