Subota, 20. travnja 2024.

Otvoreno prvenstvo Vinkovaca za dječake i djevojčice do 12 godina u tenisu

Franjo Sorčik
franjo.sorcik@novosti.hr

Na terenima Teniskog kluba Vinkovci protekloga vikenda odigrano je Dvoransko otvoreno prvenstvo Vinkovaca za dječake i djevojčice do 12 godina iz kalendara Hrvatskog teniskog saveza. U prvom polufinalu u kategoriji djevojčica Sara Barbarić, inače prva nositeljica turnira, pobijedila je Anju Belvanović četvrtu nositeljicu turnira sa 6:2 6:1. U drugom polufinalu treća nositeljica turnira Ivona Riđan pobijedila je Laru Dominić sa 6:1 6:1. U finalu turnira vidjeli smo odličan susret između Sare Barbarić i Ivone Riđan u kojem je Barbarić dobila prvi set sa 6:2, dok su prestala dva seta otišla na stranu Riđan 6:2 i 6:3, te je na kraju Ivona Riđan osvojila turnir djevojčica sa ukupnih 2:6 6:2 6:3. U prvom polufinalu u kategoriji dječaka Dominik Sabolić, prvi nositelj turnira, pobijedio je Jakova Tomića sa 6:0 6:0, dok je u drugom polufinalu Leon Zlatevski, drugi nositelj turnira, pobijedio domaćeg Karla Brkića, trećeg nositelja turnira sa 3:6 7:5 7:5. U finalu kod dječaka Dominik Sabolić je lakše nego što se očekivalo pobijedio Leona Zlatevskog sa 6:1 6:1, te osvojio turnir. U finalu parova u kategoriji djevojčica par Sara Barbarić/Ivona Riđan pobijedile su đakovačku kombinaciju Anja Belvanović/Jana Tomić sa 6:4 6:1, dok je u finalu parova dječaka par Dominik Sablić/Leon Zlatevski pobijedio par Karlo Brkić/Fran Jelić sa 6:1 6:1. Nagrade najuspješnijima podijelio je predsjednik Teniskog kluba ‘Vinkovci’ Mario Brkić, vrhovni sudac bio je Vlado Vergaš, dok je ulogu voditelja turnira obnašao Đuro Turkalj.