Subota, 27. travnja 2024.

‘Pao’ još jedan osječki tim, OK Linga – ŽOK Vinkovci 0:3

Josipa Haluška
josipa.haluska@novosti.hr

Nakon AOK-a prošli vikend, danas je pala još jedna osječka momčad. Do svoje 16. prvenstvene pobjede stigao je Ženski odbojkaški klub Vinkovci, pobijedivši u gostima Odbojkaški klub Linga iz Osijeka ukupnim rezultatom 0:3.

Rezultat je to 17. kola Prve B Hrvatske odbojkaške lige – skupina Istok.

Suverenost su vinkovačke odbojkašice pokazale kroz sva tri seta u kojima protivnicama nisu dale da postignu više od 18 bodova. Pa su rezultati po setovima bili sljedeći: 1. set: 11:25; 2. set: 18:25; 3. set: 13:25.

Vinkovčankama je to 15. uzastopna pobjeda nakon koje se i dalje nalaze na prvom mjestu prvenstvene ljestvice s ukupnih 48 bodova do kojih su došli sa 16 pobjeda i samo jednim porazom. Prate ih Đakovčanke s 45 te odbojkašice iz Višnjevca s 36 bodova.

U sljedećem, 18. kolu, dočekuju OK Čepin koji zauzima 8. mjesto s 20 osvojenih bodova.