Petak, 19. travnja 2024.

PK Orion Vinkovci odličan na Prvenstvu Hrvatske

Aneta Pšihistal
aneta.psihistal@novosti.hr

U Zagrebu je od 7. do 9. kolovoza 2020. na plivalištu Mladost održano Prvenstvo Hrvatske i Prvenstvo Hrvatske za dobne skupine u velikim bazenima. Najveće je to godišnje plivačko natjecanje, a na njega mogu ići samo oni koji isplivaju propisane norme HPS-a. Okupilo je 450 najboljih hrvatskih plivačica i plivača iz 33 plivačka kluba.

Ni izvanredna situacija pandemije koronavirusa, ni nekoliko mjeseci netreniranja ni mali broj natjecanja nije spriječio PK Orion da na njemu nastupi s brojnom ekipom: seniorkom Tonkom Kovačević, mlađim seniorima Markom Jurićem, Alojzijem Ćaletom i Laurom Matić, juniorima Matejem Pfafom, Nikolom Ćaletom i Marinom Svilarom te mlađim juniorima Ivom Čorak, Adelom Matošević i Dorianom Vugrekom. Plivali su ukupno 20 pojedinačnih utrka te 4 štafetne!

Pojedinačno najbolje rezultate ostvarili su Marko Jurić zauzevši 5. mjesto na 50m leđno u mlađeseniorskoj konkurenciji, Dorian Vugrek sa 6. mjestom na 100m leđno u mlađejuniorskoj konkurenciji, Nikola Ćaleta koji je bio 7. na 50 m leptir i 8. na 100m leptir u juniorskoj konkurenciji te Marin Svilar s 9. mjestom na 50m prsno u juniorskoj konkurenciji.

Štafeta 4 x 100m slobodno u sastavu Marko Jurić, Nikola Ćaleta, Alojzije Ćaleta i Dorian Vugrek zauzela je izvrsno 9. mjesto u seniorskoj konkurenciji (iako su mlađi brat Ćaleta i Vugrek junior i mlađi junior). Štafeta 4 x 100m mješovito u juniorskoj konkurenciji također je zauzela 9. mjesto, a u sastavu Matej Pfaf, Marin Svilar, Nikola Ćaleta i Dorian Vugrek.

Ekipu PK Orion vodila je, kao i uvijek, trenerica Maša Pešec koja ne krije zadovoljstvo nastupom svojih plivača i plivačica. Ističe kako je muška ekipa na Listi uspješnosti klubova natjecanje završila na 15. mjestu u jakoj konkurenciji. Posebno je veseli što su drugi klub po uspješnosti Regije 4. Ženska ekipa svoj nastup završila je na 24. mjestu. Treba napomenuti da je Orion daleko najuspješniji klub u našoj županiji te da neki klubovi nisu ni ušli na listu uspješnosti budući da nisu skupili niti jedan bod. Najvrjednije rezultate po FINA bodovima isplivali su Marko Jurić na 50 m leđno, osvojivši rezultatom 2.15 čak 622 boda i Nikola Ćaleta u disciplini 100 m leptir gdje je vremenom 58,40 otplivao rezultat vrijedan 620 bodova.

Ljetno prvenstvo Hrvatske uvijek se pliva u velikom 50 metarskom bazenu, a naši plivači imaju uvjete treniranja samo u 25 metarskom, i naći se među prvih 8 i tako blizu medalje je ogroman uspjeh.

Nakon tri dana napornog tempa natjecanja za kraj se ekipa zabavila „team buildingom“ – karting utrkom na zagrebačkom Velesajmu.