19 C
Petak, 26. travnja 2024.

Plan Olimpa je u rad kluba uključiti veći broj djece

Vinkovački judo u prošloj je godini ponovno bio jedna od glavnih karika uspjeha kod sportaša grada na Bosutu.

Judo klub Olimp osvojio je brojne medalje i još jednom potvrdio svoju poziciju među najuspješnijim sportskim kolektivima u Vinkovcima. U prilog tome govori činjenica kako je klub primljen u redovno članstvo Zajednice sportskih udruga Grada Vinkovaca, ali i Hrvatskog judo saveza.

„Prošle godine ušli smo u četvrtu godinu djelovanja i izrazito smo zadovoljni ostvarenim rezultatima. Nastupili smo na 11 natjecanja na kojima smo osvojili 154 medalje. Na turniru Sakura kup osvojili smo pehar za 3. mjesto u uzrastu djevojčica do 12 godina. Na turniru Kup Jaska najboljom natjecateljicom proglašena je Nika Potesak, dok je na Prvenstvu Hrvatske za djevojčice i dječake do 14 godina Dora Kordić osvojila treće mjesto”, istaknuli su iz Judo kluba Olimp.

Osim pojedinačnih rezultata, na tri natjecanja iz kalendara Hrvatskog judo saveza ostvarili su ekipni plasman. Osvojili su ekipno 1. mjesto na Memorijalu Josipa Potneka u Osijeku, u konkurenciji 32 kluba, 2. mjesto na Higl Openu u Vinkovcima u konkurenciji 36 klubova i 2. mjesto na turniru Kup Jaska u Jastrebarskom u konkurenciji 38 klubova. U 2023. zasigurno će se nastaviti u istom ritmu jer bilo bi lijepu okruglu 5. obljetnicu rada okruniti daljnjim izvrsnim ostvarenjima.

„Plan je nastaviti s popularizacijom juda i uključivanjem djece na treninge kroz različite programe u klubu. Omogućiti djeci daljnji razvoj i napredak kroz odlaske na natjecanja i druge klupske aktivnosti”, istaknuli su planove iz kluba za tekuću godinu.

Dodaju kako broj članova stalno raste. Nakon što je proveden program pod nazivom „Želim zdravlje, biram judo”, kojeg je sufinanciralo Ministarstvo turizma i sporta, veliki broj djece ostao je u Olimpu te se na taj način broj članova povećao. Osim toga, svake godine provodi se i Judo škola koja okuplja zainteresiranu djeca od kojih određeni broj ostaje u ovom borilačkom sportu.

„Imamo brojnu natjecateljsku skupinu uzrasta od 8 do 14 godina koja je u 2022. godini pokazala koliko je izvrsna, motivirana i ozbiljna konkurencija na natjecanjima”, kažu u Judo klubu Olimp.

Svi zainteresirani za judo i žele se priključiti radu Olimpa mogu na vrlo jednostavan način saznati sve potrebne informacije. Sve što je potrebno je poslati poruku ili upit na Facebook stranici kluba. Nova natjecanja uskoro kreću, a samim time, sigurni smo, i novi uspjesi vinkovačkog Judo kluba Olimp.