26 C
Nedjelja, 28. travnja 2024.

Pobjeda Tomislava, Borinci i Dilj poraženi

U subotu i nedjelju odigrano je 9. kolo MŽNL Osijek-Vinkovci. Nakon ove prvenstvene runde stanje u vrhu ljestvice dodatno se zakompliciralo, tako da prvoplasirani Vardarac bježi svega 5 bodova šestoplasiranoj Šokadiji. Tomislav je trenutno na 2. poziciji, Dilje je 4., a Borinci se trenutno nalaze na 8. mjestu.

NK Mladost iz Đakovačke Satnice na domaćem terenu srušio je NK Dilj iz Vinkovaca. Jedini pogodak na utakmici postigao je u 85. minuti Marijo Bojanović. „Došli smo odigrati tvrdu i negledljivu utakmicu, točnije rečeno, htjeli smo kroz dupli blok tražiti neku kontru ili polukontru kako bi ugrozili domaćina”, riječi su Marka Novoselca, trenera NK Dilj.

NK Borinci Jarmina na domaćem terenu ugostio je NK Slavoniju iz Soljana. Momčad iz Soljana došla je do sva 3 boda, a za minimalnu pobjedu od 0:1 pogodio je Marko Pole u 67. minuti. „Čestitke gostima na pobjedi. Ne mogu reći nezasluženo, više je išlo na neriješeno. Svojim igračima skidam kapu jer je ritam utakmica kao u Engleskoj, svaka tri dana. U srijedu igramo kup s Otokom, valjda ćemo preživjeti”, rekao je Saša Šest, trener NK Borinci.

NK Tomislav iz Cerne na domaćem terenu bio je uvjerljiv protiv posljednjeg NK Višnjevac. Do 24. minute Ceranci su već vodili 3:0, a dva se puta u strijelce upisao Matej Jurakić te jednom Marko Ljaljić. Petar Grgić u 27. minuti daje dašak nade gostima smanjivši rezultat na 3:1, no u drugom poluvremenu Marko Ljaljić i Karlo Strukar zabijaju za „petardu”.

U sljedećem kolu Dilj dočekuje Zrinski, Borinci gostuju kod Olimpije, Tomislav ide u Županju kod Radničkog, dok će Otok dočekati Radnički iz Meca.