5 C
Utorak, 19. ožujka 2024.

Pobjeda za prvo mjesto u skupini, Červar: Ovo je pobjeda hrabrosti i upornosti

U odlučujućoj utakmici prvog kruga natjecanja Hrvatska je pobijedila Katar 26:24 i osvojila prvo mjesto u skupini C. Naša će reprezentacija prenijeti 3 boda u drugi krug gdje ih čekaju reprezentacije Danske, Argentine i Bahreina.

Bilo je vidljivo kako su Červarevi puleni promijenili pristup od početka utakmice za razliku od utakmica s Japanom i Angolom kada su bili još pod dojmom slabijeg otvaranja prvenstva. Dobre kretnje i reakcije u obrani rezultirale su vodstvom od 6:3 nakon čega je Španjolac Valero Rivera bio prisiljen, u ranoj fazi, utakmice pozvati timeout kako bi „probudio” svoje igrače i zaustavio dobar ulazak Hrvatske u utakmicu. A to se i dogodilo, Katrani su, nakon timeouta, pronalazili put do mreže Pešićevog gola, a mi smo igrali pomalo bez ideje u napadu oslanjajući se prvenstveno na individualnu kvalitetu Mamića i Martinovića.

Nakon 20 minuta igre na gol je stao Marin Šego i odmah obranio sedmerac te da ga nije bilo na golu, sigurno bi rezultat na poluvremenu (13:11) za nas bio nešto negativniji  jer je Šego dao veliki doprinos obranivši čak tri uzastopna sedmerca.

Uz nešto lošiju igru u obrani na početku drugog dijela, mogla je naša reprezentacija u 41. utakmici otići na plus 4 da je Čupić zabio sedmerac, no Šarić je iz tog dvoboja izašao kao pobjednik i vratio Katar u igru jer su ubrzo smanjili na minus 2. Prijetili su Katrani u nekoliko navrata i bili blizu potpunog povratka, no u odlučujućim trenucima naši su dečki pokazali mirnoću i kvalitetu te je nakon Štrlekovog gola na prazna vrata 5 minuta do kraja, kada smo otišli na 3 gola prednosti, sve bilo lakše.

Marino Marić je bio najbolji igrač Kauboja u današnjoj utakmici, a treba spomenuti i čudesnog Šegu koji je obranio čak 4 sedmerca. Marin se tako u velikom stilu vratio u reprezentaciju nakon ozljede i nagovijestio kako će biti jak adut u utakmicama koje dolaze.

„Treba čestitati igračima na velikoj pobjedi, pogotovo jer se igralo pod okolnostima koje nama nisu išle u prilog. Pružili su veliku borbu pa i mlađi igrači, vidjeli se Martinovića, Halila i Šarca koji su u odlučujućim trenucima pokazali srce te nisu posustajali nijednog trenutka. Mislim da je ovo pobjeda hrabrosti, upornosti što me raduje”, izjavio je nakon utakmice Červar i naglasio kako je to tek početak te da je ispred Hrvatske još puno izazova. Za dva dana naš čeka nova utakmica, a protivnika ćemo saznati nešto kasnije.