4 C
Subota, 27. travnja 2024.

Pobjede Dilja i Otoka, remi Hašk Sokola, uvjerljiv poraz Borinaca kod lidera

U subotu i nedjelju odigrane su utakmice 21. kola Međužupanijske nogometne lige Osijek-Vinkovci. Do nove pobjede stigli su Dilj i Otok, Hašk Sokol je remizirao, dok su Borinci uvjerljivo poraženi u Vardarcu.

Rezultati 21. kola

Dilj je na svom terenu ugostio Slavoniju iz Soljana, a crjepari su upisali uvjerljivo slavlje rezultatom 4:1. Do poluvremena je sastav trenera Vedrana Rožića imao tri gola prednosti, zahvaljujući pogocima Krešimira Banovca, Marka Martinkovića i Marka Terzića. Rezultat je u 64. minuti uspio smanjiti Toni Salatović, ali njegov suigrač Marko Josipović u 88. minuti autogolom postavlja konačni rezultat.

Do novih vrlo važnih bodova u borbi za ostanak stigao je Otok, koji je u Bošnjacima snage odmjerio sa Zrinskim. Trenutak odluke zabilježen je u 81. minuti dvoboja, a pogodak vrijedan tri boda postigao je Mihael Peranović.

Prvoplasirani Vardarac nije imao problema protiv posljednjeplasiranih Borinaca. Naime, domaći sastav slavio je s uvjerljivih 7:1 protiv momčadi trenera Zorana Rubića. Golijadu je otvorio Dominik Tkalec u 10. minuti, a do kraja prvog dijela gostujući vratar Dalibor Priščan još je dva puta vadio loptu iz svoje mreže. Najprije je precizan bio Marko Kirchauher, a u 44. minuti u listu strijelaca upisao se Danijel Polanec. Stipe Vrdoljak i Dominik Tkalec postigli su četvrti i peti gol, a onda je rezultat uspio smanjiti Ivan Buzić. Ipak, Jarminčani do kraja utakmice primaju još dva gola, a strijelci su bili Kristijan Gudelj i još jednom Tkalec.

Hašk Sokol je nakon pobjede u prošlom kolu tražio isti ishod na gostovanju u Županji. Ipak, klub iz Starih Jankovaca remizirao je s Radničkim u susretu bez zgoditaka.

Sljedeće prvenstveno kolo donosi nove zanimljive dvoboje, a drugoplasirani Dilj pokušat će doći do novih bodova na gostovanju u Livani. Otočani će pred svojim navijačima ugostiti štitarsku Slogu, a Hašk Sokol će na Gatini pokušati produžiti niz neporaženosti na tri utakmice protiv Zrinskog iz Bošnjaka. Također, momčad Borinaca će na „La Bombonjeri” testirati petoplasirani Višnjevac.