21 C
Subota, 27. travnja 2024.

Poraz lidera, pobjede za Dilj i Borince

Protekli vikend donio nam je 10. kolo u MŽNL Osijek-Vinkovci. Unatoč domaćem porazu od Šokadije, Vardarac i dalje drži prvu poziciju, Dilj se pobjedom probio do druge pozicije, dok su se Borinci iz Jarmine vratili na pobjedničke staze.

Vinkovački dilj u nedjelju je ugostio bošnjački Zrinski. Crjepari su poveli već u 8. minuti preko Marka Terzića, a isti igrač udvostručio je vodstvo u 31. minuti utakmice. Ipak, gosti se u sudačkoj nadoknadi vraćaju u život pogotkom Filipa Zadre iz jedanaesterca. Međutim, Dilj početkom drugog poluvremena zgoditkom Igora Tomića ponovno odlazi na sigurniju prednosti, a konačnih 4:1 postavio je Robert Ilić u 57. minuti. „Ako želimo napraviti ozbiljan iskorak na tablici, moramo ovako početi igrati i gostujuće utakmice jer smatram da je liga dosta izjednačena i presudan je voljni moment momčadi, a to je u ovoj utakmici bilo na strani moje momčadi”, rekao je Marko Novoselac, trener Dilja.

Borinci su u Osijeku rezultatom 1:2 porazili Olimpiju. Jarminčani su u 38. minuti došli u vodstvo pogotkom Mihaela Dumbovečaka, a početkom drugog dijela stvari na početak vraća Marko Karanović. Ipak, pobjedu gostima donio je Stjepan Petrkovečki. „Čestitam svojim dečkima na ova tri teška boda, pogotovo nakon ovakvog ritma utakmica, izvukli smo svoj maksimum. Sada se idemo malo odmoriti, pa idemo dalje”, riječi su Saše Šesta, trenera Borinaca.

Radnički iz Županje bio je bolji od Tomislava iz Cerne minimalnim rezultatom 1:0, a pogodak vrijedan tri boda postigao je Elvir Bukva. Iznenađenje kola svakako je domaći poraz prvoplasiranog Vardarca, koji je izgubio od Šokadije rezultatom 0:1, a gol je postigao Josip Mišković.