16 C
Nedjelja, 12. svibnja 2024.

Povratak iz rezultatskog ponora, ali onda poraz u samoj završnici

MNK Slatina sinoć je u svome gradu ugostio MNK Vinkovci – Učilište Studium. Ova utakmica 16. kola 2. HMNL – Istok donijela nam je veliku rezultatsku napetost, ali ipak domaći sastav na kraju dolazi do pobjede rezultatom 6:5.

Do 19. minute utakmice nije bilo pogodaka, no onda u četiri minute Slatičani postižu isto toliko golova. Matej Dorinka otvorio je golijadu, uzastopna dva gola potom je zabio Jurica Šantić, a Dominik Bogati pridodaje još jedan. Ipak, Vinkovčani se nisu raspali, a Fran Japundžić i Matej Špionjak smanjuju rezultat. Jurica Šantić svojim hattrickom podiže rezultat na 5:2 i činilo se kako su sve vinkovačke lađe potonule. No, Josip Haluška u 33. minuti smanjuje na dvije razlike, u pretposljednjoj minuti Josip Antunović pogotkom za 5:4 dao je nadu kako gosti mogu doći do remija, a u zadnjoj minuti susreta Matej Špionjak poravnava rezultat. Međutim, slavlje je kratko trajalo. Dok je jedan igrač vinkovačkog drugoligaša ležao na podu, Slatina dolazi do još jednog zgoditka, te postavlja konačni rezultat.

Velika je šteta što ova borba i preokret ipak nisu nagrađeni barem bodom, no MNK Vinkovci – Učilište Studium mora se okrenuti novim izazovima. Klub se trenutno nalazi na petom mjestu, a upravo im MNK Slatina bježi pet bodova. Glavni je cilj Vinkovčana na kraju sezone izboriti plasman u jedinstvenu drugu futsal ligu, koja će imati premijerni nastup sljedeće sezone.