28 C
Petak, 26. srpnja 2024.

Promjena na vrhu, Dilj uvjerljiv

Tijekom vikenda odigrano je 32. kolo MŽNL Osijek-Vinkovci. U ovoj prvenstvenoj rundi NK Valpovka preuzeo je lidersku poziciju, a NK Dilj iz Vinkovaca dodatno se učvrstio na četvrtom mjestu.

Valpovčani su na svome terenu dočekali NK Tomislav Livana, a golovima Bekavca i Mandića upisali su sigurnu 2:0 pobjedu. Domaćin je tako preuzeo vrh ljestvice, s obzirom na to da je dotadašnji lider, NK Borac iz Kneževih Vinograda, remizirao u Mecama protiv HNK Radnički. Utakmica je završila bez pogodaka.

NK Dilj bio je i više nego uvjerljiv na domaćem terenu protiv NK Šokadija iz Babine Grede. Konačni rezultat bio je 4:0 za vinkovačku momčad, a sjajni Marko Martinković postigao je tri pogotka, dok je još jedan nadodao Luka Kalaica.

Poslije ovakve utakmice svakako nam ne preostaje ništa drugo nego čestitati Dilju na zasluženoj pobjedi. Imali smo svoje prilike, ali kada protiv ovakvog protivnika ne zabiješ sve šanse slijedi kazna. Kao i obično, suđenje Brune Luketića bilo je odlično”, riječi su Krunoslava Tomljenovića, trenera NK Šokadija.

Županijski derbi u ovom kolu odigrali su NK Tomislav iz Cerne i NK Borinci iz Jarmine. Iako u prvoj dionici nije bilo pogodaka, tijekom drugog dijela gledatelji su mogli uživati i vidjeti četiri pogotka. Legendarni Saša Šest dva puta je dovodio u vodstvo gostujući sastav, međutim domaći se oba puta vraćaju zahvaljujući zgodicima Mateja Jurakića i Roberta Kreze.

Vrlo teško gostovanje u kojemu je prvo poluvrijeme bilo dosta siromašno prilikama. U drugo poluvrijeme smo ušli s više htijenja i želje. Dva puta smo imali vodstvo te uz malo sportske nesreće primamo drugi pogodak. Sve u svemu, mogli smo vidjeti jednu dosta kvalitetnu utakmicu, a prijatelju Nikiju i ekipi Tomislava želim puno sreće u nastavku rada”, izjavio je pomoćni trener NK Borinci, Ivan Škof.

NK Slavonac Komletinci izgubio je na domaćem terenu od NK Hašk-Sokol iz Starih Jankovaca rezultatom 0:2, a golove za goste zabili su Karimović i Josipović. NK Otok poražen je 2:0 na gostovanju kod ŠNK Višnjevac, a NK Radnički iz Županje upisao je visoki domaći poraz od NK Zrinski Bošnjaci s konačnim rezultatom 0:5.

Idućeg vikenda igra se 33. kolo, a vrlo bitne bodove u borbi za naslov NK Valpovka tražit će u Babinoj Gredi protiv NK Šokadije, dok će NK Borac u Kneževim Vinogradima ugostiti ŠNK Višnjevac. U lokalnom derbiju snage će odmjeriti NK Otok i NK Dilj.