17 C
Nedjelja, 7. srpnja 2024.

Šahovski klub Vinkovci: Sedam kadeta branilo boje kluba na kadetskom Prvenstvu Hrvatske

U Hotelu Medena održano je kadetsko Prvenstvo Hrvatske, a boje Šahovskog kluba Vinkovci branili su Dunja Udovičić, Gabrijel Uzunović, Marijan Šikić, Karlo Tančik (U15), Iva Tabak, Filip Katava (U13) i Dora Mustafov (U11).

Pod vodstvom trenera Ivana Dujića i tajnika Dražena Petrovića najbolji muški pojedinac bio je Gabrijel Uzunović (6/9) osvojivši 16. mjesto u konkurenciji 86 kadeta.

Dunja Udovičić odigrala je jako dobar turnir i bila stalno u vrhu Ž15, ali nedostajalo je malo toga da bude na jednom od prva tri mjesta te je na kraju bila osma (5/9).

Filip Katava loše je startao (0/3), ali je uraganski to popravio s pet uzastopnih pobjeda te je na kraju bio 29. od 72 kadeta M13. Iva Tabak (Ž13) od 31 kadetkinje zauzela je 21 mjesto (4/9).

Ostali rezultat: Marijan Šikić (3/9) 71. mjesto, Dora Mustafov (2,5/9) 22. mjesto (Ž11), te Karlo Tančik (2/9) 83. mjesto.

Za više uspjeha potrebno je više truda, treninga, zalaganja i naravno sreće”, zaključili su iz Šahovskog kluba Vinkovci.