19 C
Četvrtak, 2. svibnja 2024.

Sedma pobjeda u nizu za kraj

Aurelia je zaključila prvenstvo pobjedom nad gostima iz Požege MNK Autodijelovi Tokić 11:1.

Dugo su gosti odolijevali napadima domaćih u prvom poluvremenu zahvaljujući raspoloženom golmanu, koji je držao Požežane „živim” do pred kraj prvog poluvremena. U 18. minutu susreta ušlo se s 1:1 na semaforu, a onda je Aurelia u „smiraju” prvog dijela preko Lončara i Božića došla do prednosti od 3:1 s kojom se otišlo na odmor. Gosti su u zapisniku imali svega 7 igrača, a domaćin nekompletiranost gosta iskorištava u drugom poluvremenu kada s osam povezanih golova postavljaju točku na i ovogodišnje sezone.

„Utakmica je bila vrlo teška za igrati jer ne postoji naboj, a i često podsvjesno podcijenimo protivnika kada nije kompletan. Gostujući vrata bio je na visokoj razini i dugo nam je trebalo da postignemo pogodak i da se zatim odvojimo”, rekao je trener Žuto-crnih Kristian Šoštar i naglasio kako je sretan nastupom juniora Sandra Sušca i Julijana Bagarića koji su odigrali vrlo zrelo i odgovorno što su u konačnici i okrunili pogocima.

A kad smo kod pogodaka, hattrick na večerašnjoj utakmici zabio je Božić, dva gola postigli su Lončar i Nospak, a po jedan su dodali Bertić, S. Sušac, Pedić i Bagarić. Novim trijumfom Aurelia je došla do 41 boda u 20 kola, 6 više od Nove Gradiške koja mora odigrati još dvije utakmice. Vodeći je Brod 035 koji će u doigravanje za 1. HMNL.