-1 C
Četvrtak, 25. travnja 2024.

Sinergijom istočne i zapadne tribine Nebeskoplavi došli do prve pobjede; Cibalia 2:1 Rudeš

Mario Kurhelec
mario.kurhelec@novosti.hr

U prvoj utakmici 3. kola 2. HNL Cibalia je upisala prvu prvenstvenu pobjedu u novoj sezoni. U Vinkovcima je puni plijen ostavio Rudeš, a Jakov Karabatić zavio je u crno momčad Ivice Landeke pogotkom u 65. minuti za, pokazalo se, konačnih 2:1.

Utakmicu su bolje otvorili gosti koji su nakon 15 minute igre imali vodstvo od 1:0 zaslužujući Filipu Borovcu koji je svladao Roka Runju. Do kraja prvog dijela Cibalia je konsolidirala svoje redove i nakon kaznenog udarca poravnala rezultat na 1:1. Precizan je s bijele točke, nakon očiglednog prekršaja, bio Domagoj Pušić. Potpuni preokret dogodio se u 64. minuti kada je nakon ubačaja s lijeve strane mrežu Mustapićeva gola odličnim udarcem glavom pogodio Jakov Karabatić i donio Vinkovčanima toliko željenu pobjedu i prvi trobod u ovoj sezoni.

„Napokon 3 boda. Čestitke mojim momcima na ovoj utakmici i na karakteru koji su prikazali. Vratili smo se nakon minusa i moramo biti sretni i zadovoljni”, izjavio je trener Cibalije Petar Tomić. Slijedi stanka prouzročena reprezentativnim nastupima nakon koje će Cibalia, u sklopu 4. kola, gostovati u Kustošiji kod momčadi Jaruna. Taj susret je na rasporedu 11. rujna. „Imamo 5-6 igrača koji treniraju tek drugi tjedan zaredom. Dobro će nam doći da ti igrači dignu svoje kapacitete i smognu snage za punih 90 minuta”, poručio je Petar Tomić.

Cibalia je s utakmicom više skočila na prvo mjesto ljestvice s 5 bodova iz 3 odigrane utakmice.