15 C
Subota, 20. travnja 2024.

Sloga iz Štitara jesenski prvak u 1. ŽNL-VSŽ

Nakon što su klubovi iz 2. i 3. ŽNL središta Vinkovci otišli na zimski odmor, isto su učinili i nogometaši 1. ŽNL Vukovarsko-srijemske županije. Naime, proteklog vikenda odigrano je posljednje 15. kolo jesenske polusezone, a ono nam je donijelo veliki obrat.

Epitetom jesenskog prvaka na kraju se okitila Sloga iz Štitara, koja je u ovoj prvenstvenoj dionici uspjela preteči do tada prvoplasiranu Mladost iz Vođinaca. Sloga je tako upisala 3 boda na teškom gostovanju u Trpinji protiv Sinđelića. Utakmica je završena minimalnom 1:0 pobjedom Štitaraca, a pogodak odluke postigao je Ivan Prnjak u 6. minuti utakmice. Ova pobjeda, ali i poraz vođinačke Mladosti, kreirali su veliki obrat u zadnjem kolu. Tako je u Vođincima u sklopu ovog kola gostovala nuštarska Nosteria, koje je opasno pomrsila račune Mladosti. Do kraja prvog poluvremena Nuštarci su imali prednost od 3:0, zahvaljujući zgodicima Petra Tomića, Marijana Marinovića i Luke Šukera. Vinko Pintarić u 57. minuti smanjio je rezultat, no četvrti gol za Nosteriju postiže Antonio Pavlović i činilo se kako je to nedostižna prednost za tadašnjeg lidera. Tako se na kraju i ispostavilo, jedino je Benjamin Marošević svojim pogotkom ublažio poraz na konačnih 4:2.

Tablica preuzeta s mobilne aplikacije HR Nogomet

Tako će nam proljeće donijeti veliku borbu za prvaka 1. Županijske lige naše županije. Sloga će prezimiti na prvom mjestu s 33 boda, jedan bod manje ima Mladost, dok se Nosteria nalazi na trećem mjestu s 31 dosadašnjim osvojenim bodom. Među prvih pet na prvenstvenoj ljestvici još se nalaze vukovarska Mitnica i bogdanovačka Croatia. Također, veliku borbu gledat ćemo i na dnu ljestvice. Prkovački Slavonac trenutno je posljednji s 9 bodova, a po bod više imaju Vrbanja i iločki Fruškogorac, a upravo su Iločani poraženi od Prkovčana u međusobnom ogledu proteklog vikenda s 2:1. Vrbanja je također polusezonu okončala pobjedom, i to protiv drenovačkog Borca također s rezultatom 2:1.