Srijeda, 24. travnja 2024.

Spačva 35:28 Zamet

Franjo Sorčik
franjo.sorcik@novosti.hr

Približava se kraj prvog dijela Premijer rukometne lige Hrvatske i premijerligaši love posljednje važne bodove prije nastavka. Vinkovačka Spačva večeras je u svojoj dvorani u Novom Selu ugostila momčad Zameta. U utakmicu su igrači trenera Josipa Mečića ušli jako, na pobjedu, jer Spačva nema puno prostora za kalkulacije, cilj je prikupiti što više bodova za što bolju startnu poziciju uoči početka doigravanja u ligi za ostanak. Naime, prve četiri ekipe zajedno sa Zagrebom i Nexeom igrat će ligu za prvaka, a preostalih šest momčadi borit će se za očuvanje premijerligaškog statusa.

Bolje su utakmicu otvorili domaći igrači, prednost koju su stekli vrlo rano održavali su kroz cijelo prvo poluvrijeme i ona je rasla i do četiri pogotka razlike.

Zamet, predvođen legendarnim hrvatskim pivotom Renatom Sulićem ipak je kraj prvog dijela dijela dočekao na samo „minus dva“, završilo je 17:15 za Spačvu. U nastavku domaći ništa ne prepuštaju slučaju, kreću još jače nego u prvom dijelu i vrlo brzo ponovo su na četiri pogotka prednosti, no, kada su svi očekivali kako će utakmica mirno otploviti ka nova dva boda Spačve, gosti se bude i dolaze na pogodak zaostatka, a nedugo potom i do izjednačenja. Igralo se gol za gol sve do pred kraj utakmice kada domaći igrači rade seriju od četiri pogotka i prelamaju utakmicu. Prednost su nastavili podizati pa je na semaforu na kraju utakmice pisalo 35:28.

Ovom pobjedom Spačva je otišla na 10 bodova odnosno 5 više od posljednjeplasiranog Dubrovnika i samo 1 manje od Umaga koji se nalazi na osmom mjestu. Sljedeću subotu Vinkovčani putuju u Varaždin.