13 C
Petak, 19. travnja 2024.

Spačva ispratila Dubrovnik iz lige s 35:28

U posljednjoj utakmici 7. kola Paket24 Premijer lige – Lige za ostanak Spačva je pobijedila Dubrovnik 35:28 i bodovno se približila vodećem trojcu lige za ostanak.

Nakon subotnjeg slavlja Spačve od deset golova razlike protiv istog protivnika, kada je Dubrovnik u Vinkovcima „ugostio” Spačvu, 20-ak sati poslije odigrana je nova utakmica između ova dva suparnika. Iznenađenja nije bilo, upisana je još jedna pobjeda Vinkovčana, a Dubrovnik se oprostio od Premijer lige utakmicom u gradu na Bosutu. Na predah se otišlo s prednošću Spačve od 17:12, a u nastavku susreta Spačva je ubacila u brzinu više i na isteku 35. minute došla do velike prednosti (21:12). Najveća prednost na utakmici iznosila je 11 golova razlike, no gosti su uspjeli malo ublažiti poraz i napustiti vinkovačku dvoranu s prihvatljivom razlikom zabijenih i primljenih pogodaka.

U novu, četvrtu, pobjedu zaredom najviše golova ugradio je Marko Vignjević koji je čak 9 puta tresao mrežu gostujućeg vratara. I u ovoj utakmici priliku su dobili mladi igrači, a najviše se pokazao Patrik Maroš zabivši sedam golova. Na domaćem golu odlično se snašao i Marko Romić koji je zaustavio 11 pokušaja Dubrovčana. Vinkovčani, kao i Gorica imaju dva susreta manje od Zameta i Bjelovara, a do kraja Lige za ostanak moraju u goste Umagu i Bjelovaru, a u Vinkovcima dočekuju Goricu.

Sljedeća utakmica za Spačvu na rasporedu je za dva dana u Umagu protiv istoimenog domaćina.