Srijeda, 24. travnja 2024.

Spačva izgubila od Bjelovara u posljednjim trenucima susreta

Josipa Haluška
josipa.haluska@novosti.hr

Peto kolo Lige za ostanak vinkovačkoj Spačvi donijelo je vrlo neizvjestan susret. Na domaćem parketu s tek jednim golom razlike, 29:30, izgubila je od ekipe iz Bjelovara.

Momčad Josipa Mečića izgledala je odlično cijelo prvo poluvrijeme. Vrlo lako došla je do početnih 4:2 i do predaha uspjela stvoriti četiri pogotka zalihe za nastavak, 16:12. U 40. minuti svoju su prednost podignuli na plus pet, ali onda se bude gosti koji brzo postižu tri pogotka zaredom i sve vraćaju na početak.

Vinkovčani su relativno uspješno odbijali sve napade i dvije minute prije kraja imali su 29:27. Nažalost, na tome je i ostalo. Bjelovar je u tih 120 sekundi postigao tri pogotka u nizu i stigao do vrijedne pobjede u borbi za vrh. Spačva je tako ponovno ušla u velike probleme jer je sada predzadnja na ljestvici.

U domaćim redovima najbolji je bio Filip Mažuran koji je postigao 8 pogodaka, dok je kod gostiju s 10 pogodaka briljirao Vanja Šehić.

Spačva Vinkovci s 9 bodova trenutno zauzima 9. mjesto na tablici Lige za ostanak, iza nje je tek Dubrovnik s 3 boda. Do kraja natjecanja ostalo je još pet kola, a nove bodove Vinkovčani će tražiti u sljedeću subotu kada putuju u Trogir, trećeplasirane ekipe.