2 C
Petak, 19. travnja 2024.

Spačva na šest od šest

Rukometaši vinkovačke Spačve u sklopu 6. kola 1. HRL – Sjever gostovali su u Požegi gdje ih je čekao istoimeni domaćin koji držo osmo mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

Narančasti su ponovno odradili rutinski posao i upisali još jednu visoku pobjedu, ovoga puta s devet pogodaka prednosti što je donijelo šesto slavlje u isto toliko kola. Semafor u požeškoj dvorani nakon 60 minuta igre pokazivao je 39:30 za Vinkovčane. Gosti su odmah na smo e početku napravili seriju od 3:0 i pokazali kako će ova utakmica biti jednosmjerna ulica te daje pitanje s koliko će razlike na kraju slaviti.

Već u desetoj minuti vinkovački sastav je pobjegao na nedostižnih šest razlike, domaćin je do kraja prvog dijela utakmice uspio prepoloviti zaostatak te se na odmor otišlo s rezultatom 18:15 za momčad Josipa Mečića.

Drugo poluvrijeme bilo je samo preslika već viđenog u prvom dijelu sraza, Spačva je samo kontrolirala susret i nije dopustila bilo kakvo iznenađenje. U redovima Vinkovčana pucački najraspoloženiji bili su Marin Marić s 11 zgoditaka te Filip Mažurana koji je postigao samo gol manje, dok su kod Požege na vrh liste strijelaca s osam pogodaka pozicionirali Vilim Gotal i Ivan Antunović.

Vinkovački sastav su sljedećem kolu na domaćem terenu će dočekati momčad susjednog Đakova koji se sa šest bodova nalazi na sedmom mjestu.