3 C
Subota, 20. travnja 2024.

Spačva ponovno bolja od Slatine

Spačva je nakon ogledalu polufinalu Kupa regije Istok ponovno ugostila Slatinu, ovoga puta u sklopu 11. kola 1. Hrvatske lige – Sjever.

Radilo se o derbiju i izravnom dvoboju za prvo mjesto. Vinkovčani su upisali novu pobjedu u jednoj izrazito tvrdoj utakmici u kojoj su glavne uloge imale obrane. Semafor dvorane u Novo Selu pokazivao je 24:22 za domaći sastav. Narančasti su od samog početka uspostavili inicijativu te su 12. minuti otišli na +2, a desetak minuta kasnije gosti su zaostajali četiri pogotka.

No, u drugom poluvremenu Slatina je uspjela utakmicu vratiti u egal i smanjiti zaostatak na samo jedan gol. Ipak, više od toga domaćin nije dozvolio te je mirno završio ovaj derbi i upisao desetu ligašku pobjedu i na vrhu se odvojio na +2.

Najraspoloženiji kod Spačve bili su Filip Mažurana i Tin Kuže koji su pet puta bili precizni, dok je prvo ime kod gostiju bio Marin Greganić sa sedam godina. U sljedećem kolu Narančasti će ugostiti Novi Zagreb koji se s 11 bodova nalazi na 7. mjestu.