Četvrtak, 25. travnja 2024.

Spačva-Rudar 33:28

Franjo Sorčik
franjo.sorcik@novosti.hr

Da dobra igra u prethodna dva kola i pobjede protiv Varaždina i Poreča nisu slučajnost, potvrdili su večeras igrači vinkovačke Spačve kada su u prepunoj dvorani u Novom Selu pobijedili goste iz Samobora i na taj način potvrdili plasman u Ligu za prvaka. Spačva je tako redovni dio sezone u Premijer rukometnoj ligi Hrvatske završila na četvrtom mjestu, iza Dubrave, Poreča i Umaga.

Kako je i najavljivao trener Josip Mečić, pobjeda protiv protivnika koji se nalazi na pretposljednjem mjestu prvenstvene tablice ne bi smjela doći u pitanje, ali samo pod uvjetom da se igrači “bace” na glavu i utakmicu odrade maksimalno koncentrirano i na visokoj razini.

Početak je bio dosta tvrd, uz stalno vodstvo Spačve, ali i konstantan pritisak igrača Rudara, koji domaćima nisu dozvoljavali da se rezultatski previše odvoje. Prvu značajniju prednost Spačva je ostvarila u 22. minuti, kada su stigli do tri pogotka prednosti, odnosno do 12:9. Do kraja poluvremena kvaliteta je ipak došla do izražaja, pa su domaći na odmor otišli s prednošću od šest pogodaka prednosti, 18:12. U drugom dijelu rutinska igra i iskusno održavanje prednosti, koja je u jednom trenutku dosegla i osam pogodaka razlike. Na kraju, 33:28 za Spačvu.

Nestvaran se čini podatak o najboljem strijelcu utakmice, ali službena statistika ne laže, a ona kaže da je Domagoj Smojver večeras zabio čak 14 pogodaka i to iz 14 pokušaja. Priključio mu se i Marko Vignjević, koji se u strijelce upisao 7 puta.