1 C
Četvrtak, 25. travnja 2024.

Spačva sve prosula u zadnjih 12 minuta; Zamet 30:27 Spačva

Spačva je imala sve u svojim rukama, vodila je u Rijeci 48 minuta, no onda je stala i Zamet je došao do prve pobjede u borbi za opstanak.

Osim početnog vodstva domaćina većinu susreta prednost je bila na Spačvinoj strani koja je bila blizu drugog slavlja u 10-ak dana protiv Zameta (pobjeda u kupu). Međutim, sve ono dobro što su vinkovački rukometaši gradili većinu susreta „prosulo se” u zadnjoj trećini drugog dijela. Na početku 58. minute bilo je 27:27, no Zamet je prvo s dva vezana gola došao do prednosti koja im je osigurala pobjedu nakon kojih je 20 sekundi prije kraja klupa Spačve pozvala timeout i poručila da je gol razlika jako bitna te da se u realizaciju zadnjih pet sekundi. Spačva nije imala sreće, nije smanjila na minus jedna, nego je domaćin još povećao svoju prednost za konačnih 30:27.

Sastavu Josipa Mečića nije pomoglo ni 17 obrana čudesnog Aldina Pašagića, dok je najučinkovitiji bio Marko Vignjević sa šest pogodaka. Spačvu 7. travnja očekuje novo gostovanje, ovaj put kod posljednjeplasiranog Dubrovnika.