18 C
Četvrtak, 28. ožujka 2024.

Spačva u posljednjoj domaćoj utakmici slavila sa šest razlike

Spačva je u posljednjoj domaćoj utakmici jesenskog dijela prvenstva ugostila Novi Zagreb koji nije uspio prirediti iznenađenje i iz Vinkovaca otići s pozitivnim rezultatom. Vinkovački sastav pred svojim navijačima slavio je rezultatom 37:31.

Narančasti, u ovome slučaju Zeleni, su odmah na samom startu pokazali tko je gazda i tko će voditi glavnu riječ u ovome ogledu. U 13. minuti sraza Vinkovčani su imali prednost šest pogodaka razlike što je bilo neuhvatljivo za momčad iz metropole. Nakon prvih 30 minuta igre semafor dvorane u Novom Selu pokazivao je rezultat 21:14 u korist Spačve. Druga dionica jedini zanimljiv trenutak donijela u periodu od 44. do 45. minute kada su gosti iz Zagreba napravili 3:0 seriju i tako s minus šest došli na tri pogotka zaostatka.

I to je bila jedina vrijedna spomena rupa u igri kod domaće momčadi koja je do posljednjeg sučeva zvižduka kontrolirala dvoboj. Najviše preciznosti kod Vinkovčana imao je Filip Mažurana koje je postigao šest zgoditaka, a odmah iza njega su Patrik Maroš, Noa Mandić te Marin Marić koji su pet puta pronašli put do mreže. Najbolji topnik u ovom ogledu bio je igrač Novog Zagreba David Kocen koji je postigao sedam golova. Što se tiče ljestvice, nakon 12. kola ista je meta i isto odstojanje.

Vinkovčani i dalje drže lidersku poziciju s dva boda više od prvog pratitelja Slatine. U posljednjem kolu jesenskog dijela sezone Narančasti će gostovati Vidovcu kod istoimenog domaćina koji se nalazi na 10. mjestu s osam osvojenih bodova.