Subota, 20. travnja 2024.

Spačva Vinkovci-PPD Zagreb 25:33

Franjo Sorčik
franjo.sorcik@novosti.hr

Teže od očekivanoga nastavili su rukometaši PPD Zagreba s pobjedama u rukometnoj Ligi za prvaka Hrvatske. U osmom kolu slavili su u Vinkovcima protiv Spačve 33:25 i zadržali vodeću poziciju. No, sjajno je Spačva otvorila utakmicu, poveli su 2:0 i tu prednost nevjerojatno borbenom i dobrom igrom održavali cijelo prvo poluvrijeme. Imali su Vinkovčani u nekoliko navrata i tri pogotka prednosti, ali na predah se ipak otišlo s minimalnim vodstvom 14:13.

Igrači najbolje Hrvatske momčadi u nastavku su ipak ubacili u višu brzinu i vrlo brzo preuzeli kontrolu nad igrom i rezultatom. S nekoliko serija od kojih je najduža bila ona od 7:0, napravili su preveliku razliku, koju igrači Spačve jednostavno nisu mogli pratiti. Zagreb je drugo poluvrijeme dobio s 20:11.

Nakon dvije uzastopne pobjede, Vinkovčani su doživjeli i dva uzastopna poraza, ali ostali su igrači trenera Josipa Mečića na petom mjestu prvenstvene tablice, s četiri boda više od Umaga i dva manje od Poreča. Sjajan je večeras bio David Mandić s 12 postignutih pogodaka za Zagreb, dok je u redovima Spačve Vignjević pogađao šest, a Mažurana pet pet puta. Večerašnja utakmica bila je zasigurno pravi užitak za sve one koji vole rukomet na ovim prostorima, jer imali su priliku uživo pogledati sjajne igrače, reprezentativce Hrvatske, a i domaća je momčad pružila odličnu partiju.