U organizaciji Streljačkog društva „Dalmacijacement” u Solinu je 1. i 2. veljače održano Pojedinačno prvenstvo Hrvatske, 5. kolo 1.Walther hrvatske lige i 2. Lige Hrvatskog streljačkog sveza te Prvenstvo Hrvatske za mlađe seniore i seniorke u gađanju na 10m ISSF zračnim oružjem.
Na natjecanju su sudjelovale 72 ekipe, a zabilježeno je 337 nastupa i 27 mix timova.
Prvog dana natjecanja Matko Čolaković je osvojio 2. mjesto u gađanju zračnim pištoljem, a srebro u istoj disciplini osvojio je i SD „Vinkovci” s ekipom: Matko Čolaković, Luka Grgić i Martin Jozić.

Drugi dan je zabilježen nastup Matka u kvalifikacijama, te je sedmim rezultatom 559 krugova ušao u finale , a u finalu je malo popravio plasman, te je natjecanje završio na 5. mjestu Pojedinačnog Prvenstva Hrvatske.
Ekipa SD „Vinkovci“ u završnom kolu 1. WHL zračni pištolj u sastavu Matko Čolaković, Petar Babić i Martin Jozić, u konačnom je poretku završila na 7. mjestu.