Nakon iznimno uspješnog perioda u kojem su se okitili brojnim nagradama struke, objavili dva odlično prihvaćena studijska albuma i koncertno prodrmali klubove i festivale širom Hrvatske i susjedstva, Radio Aktiv otvara novo poglavlje rada benda, i to novim singlom i videospotom intrigantnog naziva Zašto ne pokažemo djeci?. Riječ je o dinamičnoj i radiofoničnoj pjesmi nadahnutog teksta, koja na slikovit način komunicira sa slušateljem.
Novim singlom Radio Aktiv predstavlja i novu postavu i zvuk benda te nastavlja ‘širenje glazbenih vidika svakim sljedećim singlom’, kako su iz benda i najavili. Autor pjesme je frontmen benda Branimir Čubrilo, dok se za produkciju i mastering pobrinuo talentirani Mark Mrakovčić, koji nastavlja uspješnu suradnju s bendom koja traje od prvog singla.
‘Pjesmom smo željeli poslati pozitivnu poruku i podijeliti naše misli sa slušateljima, nudeći im nešto drugačije.’ – o pjesmi je rekao autor Branimir Čubrilo.
Spot za pjesmu režirao je, snimao i montirao Dinko Pasini, a u snimanju mu je pripomogla Magda Mas.

Godine 2012. objavljuju album prvijenac ‘Grije nas isto sunce’ u izdanju Aquarius Recordsa i Spone, s kojeg je predstavljeno čak pet singlova. 2013. godine su dobili nova priznanja struke osvojivši nominaciju za diskografsku nagradu Porin u kategoriji Novi izvođač godine te Fender Mega Muzika nagradu za najbolji mladi bend.
Godine 2015. objavljuju drugi studijski album ‘Stvarnost između reklama’ (Aquarius Records / Spona) koji je izvrsno prihvaćen kod radijskih urednika, publike i glazbenih kritičara te donosi autorski, svirački i produkcijski napredak u odnosu na hvaljeni prvijenac ‘Grije nas isto sunce’. S albuma je također predstavljeno pet singlova.
Početkom 2018. pjesmom ‘Zašto ne pokažemo djeci?’ Radio Aktiv predstavlja novu postavu i zvuk benda te okreće novu stranicu u svom glazbenom djelovanju, nastavljajući s radom na novim materijalima za treći studijski album. Bend je svo vrijeme koncertno aktivan i može se pohvaliti klupskim i festivalskim nastupima diljem Hrvatske, Slovenije, BiH i Makedonije.






