29 C
Petak, 26. srpnja 2024.

Težak poraz Vinkovčana na gostovanju u Slatini

MNK Slatina i MNK Vinkovci – Učilište Studium sinoć su odigrali utakmicu 10. kola 2. HMNL – Istok. Domaći sastav slavio je s 9:1, a samim time održao je priključak u borbi za prvo mjesto.

Do prvog pogotka domaćin je stigao već u drugom minuti preko Bogatija, a do kraja prvog poluvremena Slatina je preko Rukavine i dvostrukog strijelca Rupčića zabila još tri pogotka. Rupčić je postigao još jedan gol u nastavku, a za Slatinu su još pogađali Šantić, Čović, Zdelar i Nikšić, dok je počasni zgoditak za Vinkovčane zabio Kovač.

„Skraćena rotacija i vrlo mlad sastav koštao nas je bodova na izrazito teškom gostovanju kod drugoplasirane Slatine. Pokušali smo igrati i golmana igrača, ali ni to nije išlo nego je samo povećalo razliku”, ističu iz vinkovačkog kluba, koji se nalazi na četvrtom mjestu s 11 bodova.