Utorak, 19. ožujka 2024.

Treći poraz u nizu

Željko Komljenović
zeljko.komljenovic@novosti.hr

Rukometaši vinkovačke Spačve doživjeli su treći poraz u nizu. U sinoć odigranoj utakmici 15. kola Paket 24 Premijer lige poraženi su u Sesvetama rezultatom 28:20.

Dvadesetak uvodnih minuta bio je to manje-više izjednačen susret. Ali u posljednjih deset minuta domaćin je serijom 3-0, a posebno dobro je reagirao kada su Vinkovčani bili s igračem manje, pobjegao na četiri razlike.

Vratili su se Vinkovčani na isti način početkom drugoga dijela, stigli na 12:11, i ponovo stali. Kada su Sesvećani u 45-oj otišli na plus pet sve je bilo riješeno. Vratar Sesvečana Ivan Panjan je uz 13 obrana bio i trostruki strijelac. Najbolji strijelac s pet postignutih pogodaka u redovima Sesveta bio je Mislav Nenadić. Kod Spačve po četiri pogotka postigli su Marko Nađ i Marko Vignjević.

Ostali susreti 15. kola Paket 24 Premijer lige bili su prepuni uzbuđenja. Najneizvjesniji susret odigrali su Dubrava i Varaždin 1930, koji je na kraju pripao Dubravi 21:18. Zamet je u Umagu stigao do prve gostujuće pobjede 30:23, i napravio važan korak ka mogućem nastupu u Ligi za prvaka. Gorica nije imala većih problema s Dubrovnikom. Završilo je 39:26. Poreč je dugo lomio otpor Bjelovara i na kraju slavio 32:27.