U nedjelju u Lipovcu “Igre kraj rijeke”

|

Nakon održanog natjecanja u trapu – gađanje letećih glinenih golubova – nastavlja se program manifestacije “Divan je kićeni Srijem” u Općini Nijemci. Ove nedjelje u Lipovcu održat će se tradicionalne “Igre kraj rijeke” koje prizivaju na djetinjstvo.

Ova manifestacija, koja se odvija desetljećima, važna je jer promiče njihovu kulturu, identitet i gastronomiju, kao i OPG-ove ove općine, objašnjava direktor Razvojne agencije Srijem Marko Gluvaković.

“Zastupljena su nam sva naselja u općini i upravo je to zajedništvo koje nas kroz ovu manifestaciju izražava. Svako naselje daje svoj doprinos, bilo to kroz kulturno-umjetnička društva ili gastronomske štandove, radionice i time pokazujemo da iako smo manje mjesto, zajedno činimo i povezano zajednicu”, istaknuo je.

Sljedećeg tjedna, od 19. od 21. lipnja, na rasporedu su razni događaji kulture, tradicionalna čobanijada i fišijada za iskusne kuhare ali i amatere te neizostavni nogometni turnir.

Općina Nijemci pozivaju sve da im se pridruže, da osjete duh tradicije i uživaj u raskošnim nošnjama, hrani, pjesmi i plesu koji su dio njihove kulture stoljećima.

Foto: Vjekoslav Belajević – načelnik Općine Nijemci

Zadnje objave

Plinara istočne Slavonije d.o.o.

Besplatni broj za hitne intervencije
od 0 do 24h
0800 304 336