15 C
Subota, 20. travnja 2024.

Unatoč dobrim borbama vinkovački judaši ostali bez medalja

U zagrebačkoj dvorani Sutinska vrela održan je 28. međunarodni turnir Kup Lika na kojemu je sudjelovalo 488 judaša iz nekoliko zemalja Balkana u uzrastu od 12 do 18 godina.

U pratnji djece išli su treneri Tatjana Lovrić-Jovanović i Marko Bošnjak, dok su pravdu na natjecanju dijelili Davor Marinić, Igor Plavšić, Ivan Županić i Ivana Kalinić. Ovoga puta članovi Judo kluba Vinkovci kući su se vratili bez medalje što se ne događa često, a najbolji rezultat ostvarili su Lucija Lovrić-Jovanović i Gita Tolušić koje su u konkurenciji do 12 godina zauzele 5. mjesto.

Svoj nastup, no bez ostvarenog plasmana, imali su Ante Banovac, Mario Tomić, Frano Čuljak (U12) te Luka Lovrić-Jovanović u U14 kategoriji, dok je Mia Lara Cota osvojila 7. mjesto u U12 konkurenciji.

„Nažalost, ostali smo bez osvojenih odličja što nikad nije lako, no pomak se vidi i ovo je bio jedan od onih dana kad treba ustati i trenirati jače i upornije”, kažu iz Judo kluba Vinkovci.