Četvrtak, 2. svibnja 2024.

Veteranima Vinkovačkog plivačkog kluba 12 medalja na prvenstvu Hrvatske

Josipa Haluška
josipa.haluska@novosti.hr

Na zagrebačkom bazenu Šalata proteklog je vikenda održano Otvoreno prvenstvo Hrvatske za veterane – Masters. Događaj je organizirao plivački klub Medveščak, a među natjecateljima bili su i članovi Vinkovačkog plivačkog kluba.

Natjecanje se odvilo u dva dijela. Sudjelovali su plivači iz Hrvatske, Slovenije i Srbije, a Vinkovački plivački klub na ovo se natjecanje odazvao sa svoja četiri predstavnika, Josipa Gugić u kategoriji 40-44, Robert Štrk u kategoriji 50-54, Josip Gajčević u kategoriji 30-39 i Josip Schweizer u kategoriji 35-39. Već i samo sudjelovanje je velik uspjeh budući da su članovi kluba imali priliku plivati uz bok bivših reprezentativaca Brune Barbarića, Ivana Levaja i Nike Mićina.

Jedina ženska predstavnica VPK-a, Josipa Gugić, bila je dva puta zlatna na 200 m mješovito i 50 m leđno, srebrna na 100 m leđno te brončana na 50 m slobodno. Trener kluba, Robert Štk bio je zlatni na 50 m slobodno i 200 m mješovito. Trener Josip Gaječvić osvojio je srebro na 50 m leptir, bronce na 400 m slobodno i 100 m sobodno, a peti je bio na 50 m slobodno. Josip Schweizer osovjio je zlato na 50 m prsno te srebro na 50 m leptir. Muška VPK štafeta uz pomoć kolege iz Varaždina, Ninoslava Peteka napetom borbom protiv Medveščaka 3, izborila je 3. mjesto na 4*50 m slobodno.

“Bila je ovo prilika veteranima odmjeriti snage i testirati plivačku formu, ali i prilika za druženje zaljubljenika u ovaj sport te ovom prilikom zahvaljujemo organizatoru na trudu, volji i entuzijazmu”, poručili su iz Vinkovačkog plivačkog kluba.