Utorak, 19. ožujka 2024.

Vinkovčani uspješni u Zagrebu

Franjo Sorčik
franjo.sorcik@novosti.hr

Jučer je u zagrebačkoj Areni održan Kup Maksimir za uzraste do 16 i do 18 godina, na kojem se borilo i šest judoka Judo kluba Vinkovci, od kojih je četvero uzelo medalju. Stiv Tomić bio je najbolji u uzrastu do 16 godina u kategoriji do 42 kilograma, a u istom je uzrastu najbolji bio i Andrija Bliml u kategoriji do 73 kilograma, dok je Magdalena Bliml u kategoriji do 57 kilograma osvojila srebrnu medalju. U uzrastu do 18 godina Erika Celik zauzela je treće mjesto u kategoriji do 63 kilograma. Josip i Stjepan Ramljak su ostali bez medalje. Danas se u istoj dvorani održava i Prvenstvo Hrvatske za juniore gdje će Vinkovčani imati četiri predstavnika, juniorku Dianu Pavlović, kadetkinju Eriku Celik i mlađe kadete blizance Magdalenu i Andriju Bliml. “Punih sedam mjeseci smo bili bez natjecanja, samo natjecatelji i treneri bilo kojeg sporta znaju što to znači i kako nam je, ali evo napokon smo u dvorani, poštujući i pridržavajući se sigurnosnih mjera nadamo se da će sve biti u redu i da će se natjecanja i dalje održavati”, poručuje trenerica Ivana Kalinić.