13 C
Petak, 19. travnja 2024.

Visoka pobjeda Budućnosti; Tomislav do novih bodova u Gunji

Proljetnu dionicu u 1.ŽNL otvorili su u subotu Mladost (C) i Slavonac na igralištu nadomak Vinkovaca. U prvih deset minuta igre palo je dva gola, jedan sa svake strane i za očekivati je bilo da će do posljednjeg sučevog zvižduka pasti još poneki pogodak, no do kraja susreta mreže su ostale mirovati. Na samom otvaranju utakmice za domaćina je zabio Blašković, a sedam minuta poslije Puškarić je vratio utakmicu u rezultatski egal.

Tomislav je došao do velikog preokreta nakon što je u Gunji Jadran poveo pogotkom Hasanbašića, a Stepić i Šikić u zadnjih desetak minuta donijeli su Cerancima nova tri boda. Najuvjerljiviju pobjedu u 18. kolu ostvarila je Budućnost (4:0), a listu strijelaca upisalo se četiri igrača. Fruškogorac je minimalnim rezultatom preskočio Nosteriju i nastavio odličan niz jesenskih rezultata koji su došli nakon smjene trenera. Gol odluke postigao je Finta u 15. minuti susreta. Croatia iz Bogdanovaca poražena je u Trpinji 2:1, a igrači su bili raspoloženi u prvih 8 minuta igre kada su postignuta sva tri pogotka. U borbi za opstanak Posavac je došao do važne pobjede (1:0) nad izravnim suparnikom Negoslavcima za ostanak u prvoj županijskoj ligi