13 C
Petak, 19. travnja 2024.

VPK osvojio pet medalja u Sisku

Prvenstvo Hrvatske (u regiji 4) održalo se u Sisku 21. i 22. studenog 2020. u kategorijama seniori, mlađi seniori, juniori i mlađi juniori. Vinkovački plivački klub predstavljala je jedna plivačica, Nika Brdar, i sedam plivača; Leon Čugura, Damir Sukop, Jan Rakijašić, Luka Gugić, Ivor Rakijašić, Jurica Dragun i Fran Budimir.

Juniorka Nika ostvarila je zapažen rezultat i osvojila prvo mjesto u svojoj i seniorskoj kategoriji u disciplini 50m leptir za koju je osigurala A normu za Prvenstvo Hrvatske koje bi se trebalo održati u prosincu ove godine. Mlađi junior Ivor Rakijašić osvojio je treće mjesto i brončanu medalju u disciplini 50m leđno. Mlađa juniorska štafeta, u sastavu Rakijašić, Gugić, Dragun i Budimir, osvojila je broncu na 4×50 mješovito i 4×100 slobodno te srebrnu medalju na 4×100 mješovito.

„Čestitamo svim plivačima na trudu i isplivanim vremenima u ovim otežanim uvjetima natjecanja”, ističu u klubu.