17 C
Petak, 26. travnja 2024.

Vukovar 1991 u finalu doigravanja za drugoligašku konkurenciju

HNK Vukovar 1991 gostovao je kod NK Hrvace u sklopu polufinale utakmice doigravanja za ulazak u drugu ligu te je izborio plasman u finalnu utakmicu.

U prvom poluvremenu gosti nisu pružili zadovoljavajuću igru, a domaćin je pokazao kako posjeduje kvalitetu. Međutim, u drugom poluvremenu Vukovarci su istrčali na teren odlučnije, što je rezultiralo zasluženom pobjedom. Ipak, vukovarskom trećeligašu uvelike je stvari olakšao crveni karton Duje Ribičića u 51. minuti utakmice, a gostujuća momčad u svega nekoliko minuta preko Barišića i Robina Gonzaleza postiže dva pogotka i rješava pitanje pobjednika.

Hrvace su u prvom poluvremenu pokazale kako nisu zalutale u ove kvalifikacije, međutim s tri izmjene u nastavku utakmice razvili smo našu igru te došli do prednosti u uvodnih 15-ak minuta nakon čega smo mirno sačuvali rezultat. Hvala Bogu ostvarili smo cilj i prošli u finale bez ozljeda i kartona te se sada moramo do nedjelje regenerirati i spremiti se za utakmicu godine”, istaknuo je Miroslav Bojko, trener HNK Vukovar 1991.

U drugoj polufinalnoj utakmici NK Mladost Ždralovi slavili su s minimalnih 1:0 protiv NK Zagorec iz Krapine. Tako će se u nedjelju za drugoligaški status boriti Mladost i Vukovar.