13 C
Petak, 19. travnja 2024.

Cibalia u trileru ispustila tri boda

Na stadionu u Lenijama gledatelji su imali priliku vidjeti jedan pravi triler. Cibalia je remizirala s 2:2 protiv Vukovara, a prava drama odvijala se u posljednjih 20 minuta utakmice. No, krenimo redom.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo gotovo ništa, borba se odvijala na sredini terena, a prvi udarac na gol i prva prilika bili su dovoljni da Vukovar dođe u vodstvo preko Zinedina Mustedanagića koji je sjajnim udarcem iz kosa matirao Filip Kovačevića. Nebeskoplavi su bili ti koji su držali loptu u svojim nogama, a u prvom dijelu zabilježili smo dvije prilike domaćih. U glavnoj ulozi je bio Edis Smajić koji je glavom pucao ravno u vratara Franka Kolića u 29. minuti, da bi pred sam kraj prvog poluvremena gađao preko gola. U nastavak sraza domaćin ulazi bolje i odmah u 47. Vinkovčani nisu iskoristili izvrsnu priliku nakon kornera.

Nova prijetnja po golmana gostiju bila u 52. minuti kada je Karlo Išasegi lijepo potegnuo s ruba 16 metara, no lopta nije odsjela tamo gdje je trebala. U 60. minuti Ivan Mihaljević je gađao iz slobodnog udarca, ali spreman je bio Kolić, a zatim je nastupio spektakl. Igrala se 70. minuta kada je Dominik Dogan pogodio za 1:1, a odmah u istoj minuti još, dok se Vukovarci nisu niti snašli, Mihaljević je postigao pogodak za 2:1 i preokret Cibalije i totalnu ludnicu na tribinama. Domaći su tako okrunili izvrstan period igre gdje su bili dominantni, no nakon vodstva konce igre preuzeo je Vukovar koji je počeo stiskati kako bi se domogao barem boda.

U 75. minuti vinkovačka obrana gotovo s crte je očistila situaciju, a u 81. minuti Vukovarci su imali jako dobru šansu za poravnanje rezultata, ali lopta je otišla pored gola. Kada su svi mislili kako će Nebeskoplavi doći do zaslužena tri bod, dogodio se šok i nevjerica jer je Robaina Stangoni u posljednjim sekundama utakmice iskoristio gužvu i pogodio za 2:2 i erupciju oduševljenje kod svoje momčadi, ali i gostujućih navijača.

Nebeskoplavi nisu uspjeli dobru igru pretvoriti u pobjedu i na koncu iskoristiti kiks Rudeša koji je remizirao u Dugopolju s 0:0. Cibalia i dalje drži drugu poziciju s pet bodova manje od lidera prvenstva. Sljedeće kolo donijet će gostovanje u Rijeci kod domaćeg Orijenta.

“Dečki su odigrali izvrsnu utakmicu, mislim da su se jako dobro prilagodili na uvjete koji su bili teški i koji ne odgovaraju našem stilu igre. Primili smo gol iz jedine njihove jedine situacije u prvom poluvremenu i iz jedne naše nesmotrenosti gdje nismo dobro izašli na povratnu loptu. Uspjeli preokrenuti, na poluvremenu smo imali dogovor da ih unesemo u gol što smo uspjeli napraviti. Ovakvu jednu tvrdu momčad po teškom terenu preokrenuti mislim da mogu samo oni karakterni što mi jesmo. Ne znam zašto nas nije nagradilo, smatram da smo zaslužili tri boda, na kraju smo dobili gol kakav smo dobili. Ova pobjeda bi nas lansirala u orbitu u jednom psihološkom smislu”, rekao je pomoćni trener Cibalije Nikša Petrović.