9 C
Petak, 19. travnja 2024.

Zlato u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji

U Valpovu je, 12. svibnja, održano 2. kolo “Uni”, “B” i “C” programa regije Istok u muškoj sportskoj gimnastici na 56. kupu Slavonije i Baranje. Organizator natjecanja je GD “Hrvatski sokol”, a na njemu je nastupilo ukupno 25 gimnastičara.

Za Vinkovce su u univerzalnoj kategoriji mlađih kadeta nastupili Adam Brandić, Arijan Tomonji, Fabijan Matković, Pavao Očevčić i Roko Masla te su osvojili prvo mjesto. U pojedinačnoj konkurenciji Očević je osvojio prvo, Tomonji treće, Matković četvrto, Masla peto i Brandić šesto mjesto. U univerzalnoj kategoriji dječaka Vinkovčanin Marko Pinter osvojio je prvo mjesto, dok je pobjedu u kategoriji kadeta B programa odnio Duje Ramljak, a u kategoriji C treće je mjesto pripalo Luki Rajkoviću.

Također, 28 gimnastičara GK “Hrvatski sokol” u Osijeku su bili dio projekta “Najduža špaga na svijetu” koji je bio uvod u natjecanje Svjetskog kupa u gimnastici u Osijeku čije se finale održava 26. i 27. svibnja.