2 C
Petak, 19. travnja 2024.

ŽOK Vinkovci pretrpio poraz u okviru 1/8 finala kupa

ŽOK Vinkovci u dvorani Gimnazije Matije Antuna Reljkovića jučer je ugostio ŽOK Ribola Kaštela. Utakmica je odigrana u okviru 1/8 finala Hrvatskog odbojkaškog kupa Snježane Ušić, a vinkovačke odbojkašice poražene su s rezultatom 3:0 u setovima.

U prvom setu Vinkovčanke su osvojile najmanje poena u sva tri seta, pa je tako prvi dio igre otišao na stranu Kaštelanka rezultatom 25:14. U drugoj i trećoj dionici igre ŽOK Vinkovci ipak pokazuju zube te je pružen veći otpor prema protivniku koji je ipak na papiru bio veliki favorit, s obzirom na to da se Ribola iz Kaštela natječe u Superligi, odnosno najelitnijem ženskom odbojkaškom natjecanju u Hrvatskoj. Tako je drugi set gošćama pripao rezultatom 25:17, dok je treći dio igre završen rezultatom 25:18 u korist ekipe iz Kaštela. Utakmica 1/8 finala kupa ukupno je trajala 66 minuta.

Iako je ŽOK Vinkovci upisao poraz u okviru kupa, igranje protiv ekipe iz Superlige definitivno će biti veliko iskustvo vinkovačkim odbojkašicama. Klub se sada okreće novoj utakmici u prvenstvu, novi izazov na rasporedu je nadolazećeg utorka kada će u Vinkovcima gostovati OK Linga.