16 C
Četvrtak, 28. ožujka 2024.

ŽRK Vinkovci na novom gostovanju junački pao u završnici

„Treneru, hoće li biti pobjeda sutra”, upitao sam Ivicu Lassingera, trenera ŽRK-a Vinkovci, dan uoči utakmice u Garešnici na šta mi je odgovorio: „A ne znam, bit će teško, pitaj me to sljedeći tjedan kada budemo igrali s Dardom.” Zašto tad, objasnit ćemo nešto kasnije, vratimo se na utakmicu u Garešnici gdje su Vinkovčanke većinu prvog poluvremena vodile (najveća prednost u 13. minuti 3:8), no uporne Garešćanke do isteka 30. minute uspijevaju zabiti za svoje prvo vodstvo na utakmici.

Čvrstu i rezultatski napetu utakmicu ove dvije ekipe igrale su i u nastavku susreta. Vinkovačke rukometašice imale su u nekoliko navrata minimalno vodstvo do 50. minute, no onda su stale. Domaće rukometašice iskoristile su nešto slabiju igru i pad koncentracije ŽRK-a Vinkovci i miniserijom od 5:0 došle na nedostižnih 30:26 četiri minute prije isteka 60. minute. Do kraja susreta ekipa Ivice Lassingera je smanjila na 32:30, a za više jednostavno nije bilo vremena.

Za ekipu Vinkovaca najefikasnija igračica bila je Mirna Antolović s dvoznamenkastim brojem golova, zabila je nevjerojatnih 11 golova, a u nadmetanju dvije najraspoloženije igračice domaća igračica pod brojem 2, Magdalena Oršić, bila je za dva gola uspješnija postigavši 13 golova. Mihaela Jurčić postigla je odličnih 7 golova, a treba istaknuti i to da su Vinkovčanke promašile dva sedmerca na utakmici kao i to da su 10 minuta igrale s igračicom manje.

Vinkovčanke su porazom ostale na desetom mjestu, dok ekipa Garešnice zauzima vrlo dobro peto mjesto. Sljedeći susret vinkovačkim rukometašicama može donijeti puno jer bi se pobjedom nad susjedom na tablici, ekipom Darde, popele za još jedno mjesto i napravile još jedan korak prema ostanku u ligi.