Petak, 26. travnja 2024.

Pobjeda Aurelie, poraz Vinkovaca-Učilišta Studium

Željko Komljenović
zeljko.komljenovic@novosti.hr

Seniori MNK “Aurelie Futsal” u 14. kolu Druge HMNL – istok gostovali su u Požegi kod momčadi Autodijelovi Tokić i slavili rezultatom 4:3. Oslabljeni neigranjem nekolicine igrača, doputovali su u Požegu s ciljem ostvarivanja pobjede.

Ali, već nakon dvije minute, bili su u zaostatku kada je domaćin izašao u sjajnu kontru. Ipak, terenska inicijativa je urodila plodom te Ivan Bukna nakon prekida trese mrežu za 1:1. Nastavili su pritiskati, no domaćin je opet poveo nakon slobodnog udarca. Momčad Aurelie nastavila je svoju igru te su do odmora uspjeli poravnati preko Marka Blekića. Drugo poluvrijeme preslika prvog.

Nakon slobodnog udarca, Požežani dolaze u novo vodstvo, ali igrači Aurelia se nisu predavali te je Ivan Bukna sjajnim udarcem poravnao na 3:3. Do kraja utakmice vinkovčani su imali posjedom lopte i stvarali prilike, dok je domaćin prijetio preko kontri. Minutu i pol prije kraja, ponovno prekid, treća asistencija Šoštara i treći pogodak Bukne za vodstvo. Posljednju minutu, igrači Aurelie ostavili su zadnji atom snage na terenu te su uspjeli sačuvati prednost za veliku pobjedu! Moramo istaknuti kako su veliki i značajan obol ovoj pobijedi dali Ante Bertić i Matija Josić koji su tek izašli iz juniora te sjajni kadet Romeo Sušac.

Juniori Aurelie gostovali u Županji te su protiv momčadi Futsal akademije Sveti Patrik slavili rezultatom 9:1.

Malonogometaši Vinkovaca – Učilište Studium u ovom kolu gostovali su u Slatini te su poraženi rezultatom 3:0.